Menu Wolności, czyli dlaczego rozdają na rynku 1989 drożdżówek? [ZDJĘCIA, WIDEO]

13
1989 drożdżówek w 30. rocznicę wyborów 4 czerwca 1989 roku. To happening "Menu Wolności", który jest organizowany we wtorek w całej Polsce, aby upamiętnić tę ważną w historii Polski datę. Był to przełomowy moment w walce o wyrwanie się spod komunistycznego jarzma. Na ostrowskim rynku mieszkańców nie brakowało. Przybyła głównie młodzież i osoby starsze, a podczas zajadania się szneką z glancem, nie brakowało rozmów o wydarzeniach sprzed trzech dekad.

Drożdżówki były rozdawane m.in. przez Jarosława Urbaniaka, posła na Sejm RP. Przed stoiskiem rozstawionym przy ostrowskim ratuszu chętnych nie brakowało. Co chwilę ktoś podchodził. Najczęściej młodzież i osoby starsze. Nie brakowało rozmów politycznych i wspomnień sprzed 30 lat.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

13 KOMENTARZE

    • Blokował mównice w Sejmie i robił z parlamentu CYRK razem z koleżankami i kolegami z PO. Pamiętacie jak okupowali Sejm a Poseł Mucha śpiewała na mównicy Sejmowej. Tacy ludzie powinni mieć zakaz wchodzenia do Sejmu bo nie umieją się zachować i przynoszą wstyd. Nigdy więcej na PO nie zagłosuję bo to wstyd za to co wyprawiali.

  1. Panie Urbaniak. Jak już żeś pan przed pomnikiem postawił na stoliku swoją sznekę, to nie trzeba było ubrać postać w koszulkę KONSTYTUCJA?

    • A kto mu zezwolił na postawienie namiotu na rynku. Pytam o pozwolenie na piśmie. Panie Urbaniak proszę pokazać zezwolenie, że mógł pan postawić namiot przed Ratuszem na Rynku, jeżeli pan takiego zezwolenia nie ma, to musi pan mieć świadomość że złamał pan prawo.

  2. PO demokracji nie szanuje jak oni nie rządzą. Przez ostatnie 4 lata demokratycznie wybranemu rządowi tylko przeszkadzali i teraz pan z totalnej opozycji śmie mówić coś o demokracji? Platforma Obywatelska kpi sobie z demokracji a najlepszym tego przykładem było zabranie na listy towarzyszy Millera, Cimoszewicza, Belkę i wpuszczenie ich do europarlamentu.

    • nie dziwię się towarzyszom – w końcu każda ś….a chce do koryta, ale ci, którzy głosowali na nich – to albo też czerwoni pamiętający Gierka, albo bezmózgi

  3. @Elo Loo- oczywiście, że było pozwolenie. Wydane przez odpowiedni wydział Urzędu Miejskiego. Nie rozumiem dlaczego zakładasz, że poseł działałby niezgodnie z prawem…

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick