Beata Klimek powalczy o senat? „Umówiłam się na coś z moimi mieszkańcami”

13
Czy prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek wystartuje w wyborach do senatu? Pomysł, aby jesienią na listach do parlamentu pojawiły się nazwiska samorządowców z dużym poparciem społecznym pojawił się w Gdańsku podczas obchodów 30. rocznicy częściowo wolnych wyborów parlamentarnych z 4 czerwca 1989 roku. Jak tę inicjatywę ocenia prezydent Ostrowa i czy sama rozważa start w wyborach?

W gdańskich obchodach 30. rocznicy częściowo wolnych wyborów z 1989 roku do parlamentu, które odbyły się 4 czerwca, wzięło udział wielu samorządowców z całego kraju. Wśród nich znalazła się także prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek. Oprócz świętowania tych przełomowych w historii Polski i Europy wydarzeń, toczono także wiele dyskusji dotyczących bilansu przemian politycznych, rozwoju Polski i tego, co może przynieść najbliższa przyszłość.

Pojawił się także pomysł, aby w jesiennych wyborach parlamentarnych do senatu wystartowali samorządowcy, którzy w październikowych wyborach 2018 roku osiągnęli dobre wyniki i mogliby pociągnąć za sobą wielu wyborców. W Ostrowie Wielkopolskim z wysoką przewagą (65,15 proc. głosów) już w pierwszej turze wygrała Beata Klimek, która pokonała Łukasza Mikołajczyka (PiS), Damiana Grzeszczyka (PO) i Alojzego Motylewskiego (niezależny kandydat). – Nie rozmawiałam szczegółowo na temat tej inicjatywy, ponieważ przede wszystkim pojechałam do Gdańska jako przedstawiciel Ostrowa Wielkopolskiego, wpisując się w zaproszenie wystosowane przez śp. prezydenta Pawła Adamowicza – podkreśla Beata Klimek w rozmowie z portalem wlkp24.info.

Była także jednym z panelistów debaty poświęconej Polsce samorządnej i wystąpiła w tej roli jako jedyny prezydent miasta. – Cieszę się, że mogłam dyskutować na ten temat w towarzystwie sędziego Jerzego Stępnia i byłego premiera Jerzego Buzka, a także ekspertów z Uniwersytetu Warszawskiego, którzy przygotowali raport mający podsumować 30 lat polskiego samorządu i dać rekomendacje na kolejne lata – dodaje.

Jak zapowiada, podobną debatę chce zorganizować po wakacjach w Ostrowie Wielkopolskim. – Zaproszę pana profesora i jego współpracowników z uniwersytetu, aby przyjechali do nas z tym raportem. Zaproszę też samorządowców z naszego regionu. Dzisiaj debata o samorządzie jest dla mnie sprawą kluczową i z tej perspektywy patrzę na moją obecność w Gdańsku – tłumaczy prezydent Beata Klimek.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

13 KOMENTARZE

  • Tak Ci ciężko zaakceptować wybór mieszkaćów? P.Klimek wygrała zdecydowanie wybory,bo taka jest wola mieszkańców miasta.

  • Dlaczego pani mówi moje miasto czy ma pani akt własności do tego miasta. To jest też i moje miasto mój Ostrów.

 1. Taa… ciemny lud ostrowski wszystko od niej łyka, więc i ten kit łyknie, jaka to ona zatroskana o los miasta 🙂 z drugiej strony, kto by ją w senacie chciał… jedno jest pewne, że zmienia barwy polityczne z chęcią na własne potrzeby w danym momencie, niewiele już jej tych partii zostało !

  • Ta Pani pokazała gdzie ma ludzi po wyborach podnosząc tak drastycznie stawkę za śmieci rodzinom i seniorom.

 2. Jestem zawiedziony deklaracją pani Klimek, że dla niej Ostrów jest najważniejszy i nigdzie się nie wybiera. Przecież mogłaby w wymiarze polityki globalnej (kontakty z Chinami) wiele dobrego zrobić dla Polski. Pani Beato! My jako Pani wyborcy będziemy zawsze z Panią. Najważniejsze, żeby Pani oddelegowała na swoje miejsce chociażby Radka Torzyńskiego (co to sprzeciwił się obniżki przekształcenia własnościowego o 5 razy, bo twierdził, że skoro młodzi mają kredyty we frankach, to ich rodzice też powinni mieć pod górkę) z pani drużyny. No bo przecież nie wierzę, że będzie Pani chciała promować swoich faworytów zajmujących stanowiska wiceprzewodniczących Rady Miejskiej w osobach Zygmunta Banasiaka, albo Elżbiety Grochowskiej z Zębcowa?

 3. Pani Beato prosze zostac z nami do konca kadencji bo nie wiadomo kto zjawi sie na Pani miejsce. Moze Mikolajczyk czycha w ukryciu!!!

 4. „Pojawił się także pomysł, aby w jesiennych wyborach parlamentarnych do senatu wystartowali samorządowcy, którzy w październikowych wyborach 2018 roku osiągnęli dobre wyniki i mogliby pociągnąć za sobą wielu wyborców”.
  O co chodzi, czy wszyscy prezydenci przestaną nimi być, gdy zdobędą mandaty senatorów?
  Nie można przecież łączyć tych funkcji. Wybory do senatu są większościowe, więc nie „pociągną isty” bo takiej nie ma.
  Konstytucja, o której tak dużo mówią, nie przewiduje takich „pomysłów”.

  • Dlatego Stępień z Trybunału Konstytucyjnego w poniedziałek 10 czerwca na uroczystą Sesję Rady Miejskiej przyjeżdża. Będą razem z Beatką konstytucji bronić. Śmiać mi się chce.

 5. Nie jest do pojecia jak mozna tak grac i wierzyc w swoja gwiazde….jaka polityke chca uprawiac samorzdowcy?….pare miesiecy deklarowano milosc do lokalnej ojczyzny dzis juz nie wystarcza

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick