Upamiętnili Mariusza Małynicza. Odsłonięto tablicę pamiątkową

0
Fot. jarocin.pl
Jarocińscy samorządowcy odsłonili tablicę upamiętniającą Mariusza Małynicza, współtwórcy i pierwszego prezesa Zakładu Gospodarki Odpadami w Jarocinie. Małynicz zmarł w czerwcu tego roku po długiej i ciężkiej chorobie.

Mariusz Małynicz był prezesem ZGO w Jarocinie od początku jego powstania, czyli od 2003 roku do 2017 roku. W czasie, kiedy kierował zakładem, doprowadził do tego, że ZGO stało się jedną z najnowocześniejszych instalacji przetwarzania odpadów komunalnych. Małynicz doprowadził do najważniejszych etapów rozwoju spółki. Był głównym autorem projektu rozbudowy zakładu. Spółka pozyskała 84 mln zł ze środków unijnych, które zasiliły rozbudowę przedsiębiorstwa o łącznej wartości 150 mln zł. Odważne i konsekwentne działania doprowadziły do tego, że zakład dziś jest największą instalacją mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów w Wielkopolsce.

CZYTAJ TEŻ: Jedni przejęli grunty, drudzy podpisali umowę na budowę kolejnych mieszkań

Zmarł w czerwcu 2020 roku po długiej i ciężkiej chorobie w wieku 43 lat. W budynku siedziby ZGO odsłonięto tablicę upamiętniającą współtwórcę i pierwszego prezesa spółki. Pod koniec września tego roku jednogłośną decyzją Rady Miejskiej w Jarocinie, droga biegnąca od ul. Bohaterów Jarocina w kierunku Zakładu Gospodarki Odpadami i dalej do ul. Leszczyce nazwana została imieniem Mariusza Małynicza.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick