Unikniemy trzeciej fali koronawirusa? Najnowsze dane epidemiczne

3
fot. pixabay.com
4604 osoby w ciągu minionej doby otrzymały pozytywny wynik na obecność wirusa SARS-CoV-2. Taki wynik na ponad 40 tysięcy wykonanych testów daje bardzo niski wskaźnik zakażeń. Dane epidemiczne przedstawiane przez Ministerstwo Zdrowia dają nadzieję na to, że Polska uniknie trzeciej fali koronawirusa. Niestety odnotowywane są także zgony. Według najnowszych informacji zmarły 264 osoby. W regionie południowej Wielkopolski sytuacja wygląda spokojnie: powiat ostrowski (11/1), krotoszyński (10/0), pleszewski (10/0), kępiński (5/0), jarociński (2/0), kaliski (1/0), Kalisz (3/0). Brak nowych zakażeń stwierdzono w powiecie ostrzeszowskim.
powiat/miasto dzienna liczba zakażeń dzienna liczba zgonów
jarociński 2 0
kaliski 1 0
kępiński 5 0
krotoszyński 10 0
ostrowski 11 1
ostrzeszowski 0 0
pleszewski 10 0
Kalisz 3 0
redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

 1. 12
  2

  Tutaj nie chodzi o 3, 4 czy 5 falę tylko o samych lekarzy. Ponoć mieli się szczepiać bo są na pierwszej linii frontu. Już po szczepieniach a lekarze nadal się izolują. Składka zdrowotna nie wiem na co jest odprowadzana. Zabiegi w klinikach, które i tak były limitowane, poodwoływane. Ale lekarze pensję nadal pobierają. Lekarze rodzinni po telefonicznej konsultacji (tylko kiedy się dodzwonimy?). To są powody wzrostu zgonów – nieudzielanie na czas pomocy. To się niestety nazywa depopulacja.

  • 9
   1

   Prawda. Mieli szczepic lekarzy, przychodnie. I co nadal w przychodniach tele pogadanka, szpitale nadal nie wykonuja planowanych zabiegów, operacji itd. Mam przykład w rodzinie. A potem się dziwią że tyle osób umiera. Zaszczepieni i co nadal się boją. To co to za szczepionka. W sumie osoby zaszczepione tak muszą w masce chodzić. Koszmar to wszystko.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick