Ułatwienie dla petentów w Starostwie Powiatowym w Pleszewie. W wydziale komunikacji wprowadzono elektroniczny system kolejkowy

0
To ułatwienie, które jest już w wielu urzędach i instytucjach. W pleszewskim starostwie powiatowym od poniedziałku 8 kwietnia rusza elektroniczny system kolejkowy. Ta innowacja dotyczy Wydziału Komunikacji, więc np. zarejestrowanie samochodu ma pójść sprawniej.

Starostwo Powiatowe w Pleszewie wychodzi naprzeciw oczekiwaniom petentów i od poniedziałku 8 kwietnia w wydziale komunikacji wprowadza elektroniczny system kolejkowy – by skorzystać z udogodnienia wystarczy wejść na stronę internetową urzędu www.powiatpleszewski.pl i pobrać numerek, a z nim udać się w wybranym terminie do starostwa. – Termin można rezerwować na razie pomiędzy godziną 9.00 a 11.00 co 15 minut i wtedy na czternaście dni do przodu można się umówić elektronicznie – mówi Renata Garsztka, naczelnik Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Pleszewie.

Jeśli ktoś nie zarezerwuje wizyty w urzędzie za pośrednictwem internetu, przychodząc do wydziału komunikacji musi podejść do specjalnego urządzenia i wybrać jedną spośród 7 spraw do załatwienia. – Petent wybiera sobie numerek, następnie oczekuje, a na monitorze ukarze się numerek i stanowisko, do którego dana osoba ma podejść – dodaje Renata Garsztka. Ułatwieniem będzie też fakt, że jeżeli petent ma do załatwienia dwie sprawy, pobiera dwa różne numerki odpowiadające poszczególnym tematom, ale będzie obsłużony przy jednym okienku.

Dziennie wydział komunikacji starostwa pleszewskiego przyjmuje około 150 petentów – chodziło o to, by na korytarzu pod pokojem przyjęć nie było tłumów i żeby osoby zainteresowane np. zarejestrowaniem samochodu nie kumulowały się w urzędzie w tym samym czasie.

redaktor wlkp24.info
katarzyna.paus@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick