DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Ukradła biżuterię wartą kilkadziesiąt tysięcy. 57-latka w rękach policji

Policjanci z Krotoszyna zostali poinformowani o włamaniu do domu jednorodzinnego. Okno zostało uszkodzone, a ze środka zniknęła biżuteria oraz zegarki. Skradzione rzeczy wyceniono na kilkadziesiąt tysięcy złotych. – Operacyjni z wydziału kryminalnego przejrzeli wiele godzin monitoringów i podjęli operacyjnie działania w kierunku ustalenia złodzieja. Śledczy przeanalizowali kompleksowo zebrany materiał i wpadli na trop włamywaczki, którą okazała się 57-letnia mieszkanka powiatu pleszewskiego. Kobieta została zatrzymana i przyznała się do popełnionego czynu – informuje asp. Piotr Szczepaniak z Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie.

Kryminalni zabezpieczyli od podejrzanej pieniądze w wysokości równowartości skradzionego mienia. Za popełnione przestępstwo grozi jej kara do 10 lat więzienia.

CZYTAJ TEŻ: W wypadku zginęło 4-miesięczne dziecko. Winowajca chce poddać się karze

Zatrzymany także został 33-letni mieszkaniec Jarocina, który był poszukiwany listem gończym. Poszukiwany mężczyzna w 2019 roku został skazany na karę pozbawienia wolności. Pomimo orzeczonej kary, sprawca nie stawił się do aresztu. Do minionego poniedziałku 33-latek ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, często zmieniając miejsce swojego pobytu. – Policjanci ustalili aktualne miejsce pobytu osoby i podjęli czynności zmierzające do zatrzymania poszukiwanego. Ich działania zakończyły się zatrzymaniem mężczyzny, który chwilę po godzinie 7.00 wprost z ulicy trafił do policyjnego radiowozu a następnie do miejscowej jednostki Policji – powiedziała asp. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.

Przy zatrzymaniu okazało się, że 33-latek posiada przy sobie narkotyki. Późniejsze badania potwierdziły, że jest to amfetamina. Na karę za posiadanie narkotyków będzie oczekiwał w zakładzie karnym, do którego trafił odbyć wcześniejszą karę.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz