Ukradł rower i miał pomysł, co z nim zrobić. Plan się nie powiódł

0
zdjęcie poglądowe
Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego ostrowskiej komendy policji zatrzymali mężczyznę, który w marcu ukradł rower na jednej z ulic miasta. 33-latkowi w związku z tym, że działał w warunkach recydywy, grozi najwyższy wymiar kary. Z kolei skradziony jednoślad został zwrócony właścicielowi.

Po tym jak w marcu ostrowscy policjanci przyjęli zgłoszenie o kradzieży roweru na terenie miasta, przystąpili do próby odnalezienia złodzieja. – Wartość skradzionego mienia właściciel wycenił na kwotę 1 800 złotych. Kryminalni pracujący nad sprawą, na podstawie zebranych informacji, wytypowali osobę podejrzewaną o ten czyn – informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim, mł asp. Małgorzata Michaś.

CZYTAJ TEŻ: Pięć masowych punktów szczepień w powiecie i prawie 5 mln zł dla szpitala. Znamy szczegóły

Kradzież zakończyła się fiaskiem. Sprawcą okazał się 33-letni mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego, który trafił w ręce policji. – Zatrzymany tłumaczył funkcjonariuszom, że skradziony rower chciał sprzedać. Podczas czynności policjanci dotarli do miejsca, w którym mężczyzna ukrył jednoślad – mówi mł. asp. Małgorzata Michaś.

Rower został zwrócony właścicielowi, a zatrzymanemu w związku z tym, że działał w warunkach recydywy – czyli powrotu do przestępstwa – grozi wyższy wymiar kary, czyli 5 lat pozbawienia wolności.

CZYTAJ TEŻ: Kolejne potwierdzone ognisko ptasiej grypy w powiecie ostrowskim! Prawdopodobnie to nie koniec

Autorka tekstu: Aleksandra Barczak

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick