Następne potwierdzone ognisko ptasiej grypy w powiecie ostrowskim! Prawdopodobnie to nie koniec

0
Zdjęcie poglądowe / fot. Pixabay
Potwierdziły się poniedziałkowe informacje o nowym ognisku ptasiej grypy w Masanowie w powiecie ostrowskim. Dziś popołudniu Powiatowych Lekarz Weterynarii w Ostrowie Wielkopolskim otrzymał wynik dodatni pobranych próbek na terenie jednej z tamtejszych ferm. Niestety, to nie koniec. Padło podejrzenie, że wirus jest obecny także na fermie w Parczewie. Trwa oczekiwanie na wynik.

– Próbki pobrane na farmie w Masanowie, niestety, dały wynik dodatni. 2,4 tysięcy sześciotygodniowych gęsi, zgodnie z procedurą, będzie musiało zostać zagazowanych – informuje Dariusz Hyhs, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Ostrowie Wielkopolskim.

CZYTAJ TEŻ: Ptasia grypa się rozprzestrzenia. Około 150 tysięcy indyków do zagazowania

Na terenie powiatu ostrowskiego potwierdzonych jest 5 ognisk ptasiej grypy. Ta sytuacja może się jednak zmienić jeszcze we wtorek. Powiatowy Lekarz Weterynarii poinformował portal wlkp24.info o kolejnym podejrzeniu ogniska. – Tym razem chodzi o Parczew w gminie Sieroszewice. Ferma liczy 30 tysięcy kaczek, połowa z nich ma 6 tygodni, druga połowa 3 tygodni – mówi Dariusz Hyhs.

Autorka tekstu: Aleksandra Barczak

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick