Ukradł puszkę z pieniędzmi należącą do fundacji. Teraz trafi przed sąd

0
zdjęcie poglądowe
Ostrowscy policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali złodzieja, który ukradł puszkę z pieniędzmi należącą do fundacji charytatywnej. Była ona wystawiona w jednym ze sklepów na terenie miasta i znajdowało się w niej około tysiąc złotych. Teraz mężczyzna odpowie przed sądem.

Nawet pięć lat więzienia grozi mężczyźnie, który ukradł puszkę z pieniędzmi należącą do jednej z fundacji charytatywnych. Stała w jednym z ostrowskich sklepów. Złodziej wzbogacił się o około tysiąc złotych, ale jego radość nie trwała długo, bo trafił w ręce policji. – Okazuje się, że nie wszyscy są w stanie uszanować ten szczytny cel. Do grona potrzebujących postanowił zaliczyć się 37-letni mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego. Jego potrzeby wynikały jednak z chęci łatwego i szybkiego zysku – wyjaśnia mł. asp. Małgorzata Michaś, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

CZYTAJ: Odpowiedzialność na barkach lekarzy rodzinnych? Zmiany w POZ

Dwa dni po kradzieży policjanci ustalili sprawcę i zatrzymali złodzieja. Mężczyzna wyjaśnił funkcjonariuszom, że przeznaczył pieniądze na „potrzeby życia codziennego”. Usłyszał już zarzut kradzieży.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick