Ukradł 96-latce 70 zł, wodę mineralną i chusteczki. Grozi mu 12 lat więzienia

0
zdjęcie poglądowe
Mężczyzna podejrzewany o napad na 96-letnią kobietę został zatrzymany. Policjanci z Ostrowa ustalili, że 50-latek uderzył seniorkę, zabrał jej siatkę z butelką wody i chusteczek higienicznych, a także pieniądze - 70 zł. Zatrzymany usłyszał zarzut rozboju. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Trzy miesiące aresztu, zarzut rozboju i perspektywa spędzenia nawet 12 lat w więzieniu. To wszystko przez uderzenie seniorki, a także zabranie jej siatki, w której znajdowało się m.in. 70 zł. Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego prowadzą postępowanie w sprawie zdarzenia, do którego doszło 10 sierpnia po godz. 15.00.

CZYTAJ: Dyrektor ostrowskiego szpitala: „Kategorycznie zaprzeczam, że szpital odmówił przyjęcia pacjentki na oddział”

50-latek zażądał od wychodzącej ze sklepu kobiety dwóch złotych. Ta odpowiedziała, że nie ma pieniędzy i uderzył 96-latkę w twarz. Ta przewróciła się, a napastnik zabrał jej siatkę, w której znajdowała się butelka wody, paczka chusteczek higienicznych oraz ok. 70 zł. Sprawca zaczął uciekać, ale po chwili zatrzymało go dwóch mężczyzn: 42- i 47-latek, którzy byli w pobliżu w momencie ataku na seniorkę.

– Zatrzymanym okazał się 50-latek z gminy Ostrów Wielkopolski. Mężczyzna w chwili zatrzymania miał w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. Noc spędził w ostrowskiej komendzie. Po wytrzeźwieniu i przesłuchaniu usłyszał zarzuty rozboju, za który grozi do 12 lat więzienia. Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec mężczyzny trzymiesięczny tymczasowy areszt – wyjaśnia mł. asp. Małgorzata Michaś, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick