Udało się! Uzbierano ponad 8 milionów na terapię genową dla Jagódki z SMA!

6
Fot. siepomaga.pl/jagoda-sma
Udało się zebrać potrzebną kwotę na leczenie 2-letniej Jagódki Michalak, która choruje na SMA! Rodzice dziewczynki od 2021 roku zbierali pieniądze wierząc, że któregoś dnia uda im się uzbierać wielomilionową kwotę na terapię genową! No i stało się!

AKTUALIZACJA 15.00 

Udało się! Na stronie zbiórki pojawiła się długo wyczekiwana, wymarzona liczba 100% uzbieranej kwoty!

Rodzina Jagódki Michalak od bardzo dawna walczy o uzbieranie astronomicznej kwoty na terapię genową przeciwko SMA. W momencie publikacji tego artykułu, brakuje jedynie 18 tysięcy złotych. Zbiórka kończy się w nocy z czwartku na piątek!

LINK DO ZBIÓRKI ZNAJDZIECIE TUTAJ

Jagódka Michalak ma dwa lata i już od początku swojego życia, toczy walkę z chorobą. Gdy miała zaledwie kilka miesięcy, rodzice zauważyli, że ich córka zamiast rosnąć, traci siły. Diagnoza okazała się fatalna – SMA typu 1, czyli najgorsza odmiana choroby.

Jedynym ratunkiem jest terapia genowa, która powoduje zmianę kodu genetycznego, co w konsekwencji sprawia, że organizm zaczyna produkować białko potrzebne mięśniom. Jednorazowe podanie daje już ogromny efekt. Niestety, koszt leczenia jest ogromny i wynosi blisko 9 milionów.

Choć Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że lek na SMA będzie refundowany, Jagódka się nie kwalifikuje. Pomoc obejmuje tylko dla dzieci poniżej 6. miesiąca życia, nieleczonych wcześniej w kierunku SMA. To sprawia, że 2-letnia dziewczynka i jej rodzice nie dostaną pomocy od Państwa.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

6 KOMENTARZE

  1. Brawo, mamy to! Brawo dla rządu, brawo dla ministerstwa zdrowia, brawo dla ministra niedzielskiego, brawo dla minister maląg. Jestescie wielcy …….

    • Pomoc obejmuje tylko dzieci poniżej 6 miesiąca życia, nie leczonych wcześniej w kierunku SMA. Pozostali muszą nadal zbierać.

    • Tak, tak, wielkie „brawa” dla rządu, szczególnie dla Pana Ministra Niedzielskiego wraz z wielkimi gratulacjami „empatii „! 😆👎

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick