Uczniowie ZAP-u stworzyli innowację dla branży kurierskiej i wygrali ogólnopolski konkurs!

2
Uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim wygrali ogólnopolski konkurs DPD Startup Contest. Jest to inicjatywa dla innowacyjnych firm z branży przesyłek kurierskich.

Pierwsze miejsce zajęli uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim, którzy wzięli udział w konkursie DPD Startup Contest dla startupów. Jego celem jest zaprezentowanie innowacyjnych pomysłów z branży przesyłek kurierskich.

Bogumił Skoczylas, Bartek Trusiński, Julia Nowaczyk i Klaudia Filipowicz stworzyli Fixbox, a więc rewolucyjny system łączący ze sobą konsumentów i firmy serwisujące za pomocą kurierów i administratorów. – Dzięki niemu i połączonymi z nim aplikacjami można naprawiać urządzenia szybciej, taniej, wygodniej i zdrowiej dla środowiska. Ten system wykorzystuje najnowsze technologie, aby w sposób efektywny i bezpieczny zapewnić komfort użytkownikom i pomóc im, gdy zepsują się ich urządzenia – opowiada Bogumił Skoczylas, jeden z twórców systemu.

Uczniowie pod okiem dra Pawła Sobczaka oraz mgr inż. Wojciecha Krawczyka przygotowali cały system informatyczny oraz prezentację projektu wraz z dokumentacją w języku angielskim, co było wymogiem udziału w konkursie. Zwycięzcy wygrali nagrodę w wysokości 10 tys. zł i wyjazd na Targi VIVATECH w Paryżu.

 

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick