Uczeń z Ostrowa w największym konkursie dla młodych naukowców

0
Jakub Jędrzejewski, uczeń Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim jako jeden z sześciu reprezentantów Polski uczestniczył w największym konkursie naukowym na świecie Intel ISEF w Pittsburghu. Mógł wziąć w nim udział dzięki zwycięstwu z Michałem Zwierzem w Konkursie Naukowym E(x)plory w 2017 roku.

W konkursie uczestniczyło około 1800 młodych naukowców z ponad 80 krajów, którzy przygotowali stoiska pod ocenę jury, a następnie udostępnili je wszystkim chętnym podczas dnia otwartego zorganizowanego dla zainteresowanych oraz mieszkańców Pittsburgha.

Michałowi Paszkowskiemu udało się zająć drugie miejsce w kategorii „Systems Software”, a Maciejowi Solnickiemu – czwarte w kategorii „Chemistry”.

>> Obserwuj nas również na Instagramie! <<

– Nie tylko zdobywaliśmy wiedzę, ale także integrowaliśmy się z rówieśnikami z innych krajów, biorącymi udział w konkursie. Nie brakowało też seminariów prowadzonych przez osoby związane z firmami zajmującymi się innowacyjnymi rozwiązaniami oraz noblistami, którzy opowiadali o swoich karierach oraz napotkanych problemach. Mogliśmy zadawać im także pytania – opowiada Jakub Jędrzejewski.

Podczas wydarzenia uczestnicy mogli porozmawiać z przedstawicielami najlepszych uczelni na świecie, a w wolnym czasie zwiedzić okolice i przedmieścia Pittsburgha, przejechać się kolejką Duquesne Incline, mostami łączącymi poszczególne części miasta oraz stadion Heinz Field.

Konkurs Intel ISEF (The Intel International Science and Engineering Fair) to najważniejsze na świecie targi dotyczące uczniowskich projektów naukowych i inżynieryjnych z ponad 60-letnią tradycją.

Polska reprezentacja Intel ISEF i projekty przez nich zrealizowane:
1. Anna Łeń – „Dynamics of the Flows with Moving Contact Line”
2. Maciej Solnicki – „Multifunctional, Hybrid Electrocatalityc Systems Active Towards Electroreduction of Oxygen”
3. Szymon Kanikowski – „Medium Affecting Thermal Efficiency in the Heating Pipe System with the Simultaneous Prevention of Eutrophication Process”
4. Jakub Jędrzejewski – „Microwave Resonant Cavity Thruster”
5. Michał Paszkowski „Pearfect – A Modern Interpreted Programming Language Which Efficiently Unites Functional and Object-Oriented Programming”
6. Emil Markiewicz – „AllWatch-A Software Unification Framework for Wearables”

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick