Uczczą pamięć zmarłego prezydenta Gdańska. 14 stycznia mija trzecia rocznica śmierci

8
screen z wydarzenia na fanpage'u Ostrowski Spacer Protestacyjny "Łańcuch Światła"
W piątek, 14 stycznia o 17.00 mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego uczczą pamięć zamordowanego Pawła Adamowicza, byłego prezydenta Gdańska, który zmarł trzy lata temu po ataku nożownika podczas finału WOŚP. Spontaniczne spotkanie - jak nazwali je organizatorzy - odbędzie się pod tabilicą upamiętniającą go, która znajduje się na ścianie Centrum Aktywności Lokalnej (vis a vis urzędu miejskiego).

Ugodzony nożem podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Paweł Adamowicz, zmarł 14 stycznia 2019 roku. Mimo pomocy lekarzy i operacji, nie udało się go uratować. W tym roku przypada trzecia rocznica śmieci. Pamięć o nim jest żywa nie tylko w Gdańsku, ale też w wielu innych polskich miastach, także w Ostrowie Wielkopolskim.

Właśnie tam o 17.00 zostanie uczczona jego pamięć. „Ostrowski Spacer Protestacyjny „Łańcuch Światła” zaprasza na zgromadzenie spontaniczne. Spotkajmy się w tym dniu przed tablicą Jego Pamięci na budynku Centrum Aktywności Lokalnej w Ostrowie Wielkopolskim” – piszą organizatorzy akcji.

Tabliczkę upamiętniającą tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska zawieszono na ścianie ostrowskiego CAL-u w maju 2020 roku. Na początku marca ubiegłego roku ktoś ją zniszczył, a obok namalował krzyż celtycki. W sąsiedztwie tablicy sprawca pozostawił też wulgarny napis skierowany do prezydent Beaty Klimek z pytaniem o to, gdzie jest pomnik żołnierzy wyklętych. Uszkodzoną tablicę wymieniono na nową.aktualizacja

AKTUALIZACJA

Przed południem delegacja złożona z prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beaty Klimek i jej zastępców: Mikołaja Kostki oraz Sebastiana Górskiego złożyła pod tablicą kwiaty i zapaliła znicze.

Fot. UM Ostrów
sebastian.matyszczak@tvproart.pl

8 KOMENTARZE

  1. To jest komedia. Wielu ludzi zostało pozbawionych życia, a Pan Prezydent jakoś szczególnie czczony w Ostrowie. Co on dla nas zrobił?

  2. Gdzie jest msza za tego zmarłego myślę że babcia będzie w pierwszej ławce jak komunista to może w kotlowie w Polsko katolickim

  3. Anty. No Adamowicz to wybitny lokalny gdański deweloper. Swojego czasu nie wiedział ile i jakie posiadał nieruchomości. Naprawdę ręce opadają. Gdzie wy macie rozum żeby trzcic taka postać. Gdyby jeszcze coś zrobił dla miasta lub gmin ościennych to oczko można przymknąć. A do był tylko urzędas mieszkał 500 km od ostrowa.

    • Gdzie ty masz rozum, że nie umiesz napisać słowa 'czcić’? Pomijając czy był w coś umoczony czy nie, dla Ostrowa był po prostu neutralny i nie wiem po co takie cuda tu się dzieją. Wielu ludzi tu żyje, mieszka od urodzenia, działa na rzecz miasta, społeczności i nie otrzymują nawet słowa podziękowania od władz, a wystarczyło być prezydentem odległego miasta, zginąć tragicznie i zostać legendą Ostrowa. Paranoja (nie pierwsza) za nasze pieniądze, nic więcej.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick