Ktoś zniszczył tablicę upamiętniającą śp. Pawła Adamowicza przy urzędzie [AKTUALIZACJA]

29
Ktoś rozbił tablicę upamiętniająca zamordowanego śp. prezydenta Gdańska Pawła Adamowicz, która znajduje się na ścianie przy wejściu do Centrum Aktywności Lokalnej w Ostrowie Wielkopolskim. Obok namalowano sprayem krzyż celtycki oraz przyklejono kartkę z pytaniem do prezydent Beaty Klimek o to, gdzie jest pomnik Żołnierzy Wyklętych.

Policja ustala, kto zniszczył tablicę upamiętniającą śp. Pawła Adamowicza – zamordowanego prezydenta Gdańska, który zmarł w wyniku ciosu zadanego przez nożownika. Na ścianie Centrum Aktywności Lokalnej ktoś namalował też krzyż celtycki, a powyżej, w sąsiedztwie rozbitej tablicy widniał wulgarny napis skierowany do prezydent Beaty Klimek. Zawierał pytanie o to, gdzie jest pomnik Żołnierzy Wyklętych: „Klimek s***. C**j z nim. Gdzie jest pomnik żołnierzy wyklętych?”

Technicy kryminalistyki zabezpieczyli ślady mogące doprowadzić do sprawcy zdarzenia. Przede wszystkim zabezpieczono wspomnianą kartkę z obraźliwą treścią. – Wszczęte zostanie postępowanie z art. 256. Kodeksu Karnego, to jest propagowanie faszyzmu lub innego ustroju totalitarnego. Zabezpieczono nagrania z monitoringu. Oprócz zniszczenia tablicy i pozostawionej kartki, namalowany został znak krzyża celtyckiego – mówi mł. asp. Małgorzata Michaś z ostrowskiej komendy. Sprawą zajmie się także prokuratura.

Prezydent Beata Klimek komentuje: – Nie należę do osób strachliwych i nie mówię o tym dlatego, że drżę o własne bezpieczeństwo, a dlatego że jako Prezydent Ostrowa chcę wyraźnie zakomunikować – zero tolerancji dla takich faszyzujących i pełnych nienawiści haseł w naszym mieście. Niestety obecność w przestrzeni publicznej takich treści się nasila i może warto by było, aby wszyscy którzy dziś promują takie wartości mocno się zastanowili czy to jest odpowiedni kierunek i wysilili się na odrobinę refleksji jak niebezpieczną „grę” prowadzą. 

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

29 KOMENTARZE

 1. To mówi wiele o ludziach bezkrytycznie wyznających bezkrytycznie kult tzw. żołnierzy wyklętych.
  PIS i KK hołubi wszelkiej maści ruchy nacjonalistyczne i antydemokratyczne.
  Kaczyńskiego praworządność i demokracja uwiera, dlatego nie spocznie dopóki jej nie zniszczy ostatecznie przy pomocy choćby diabła.
  Pytanie, kiedy dostrzeże to mityczny SUWEREN?!

 2. A w innych miejscowościach ludzie składają kwiaty pod pomnikami OFIAR tzw. „żołnierz wyklętych”, którzy wymordowywali całe wioski – szczególnie na wschodzie kraju, ale i u nas też. Po co czcić bandytów? Taki Bury, Błysk i jeszcze parunastu innych – po co to komu?

 3. Oby nigdy nie powstał taki pomnik. Poczytajcie biografie tych ludzi i się zastanówcie czy to na pewno są bohaterowie.

  • Tak z ciekawości. A znasz biografię Adamowicza? Zwłaszcza zarzuty o których pisala nawet GW i mówiono w TVN?

 4. Winnych należałoby szukać wśród kibiców piłki nożnej – oni uwielbiają żołnierzy wyklętych. Należałoby zapytać co na ich temat wiedzą – pewnie niewiele lub zupełnie nic. Czczą bandy, które mordowały i paliły. Obecna władza zrobiła z nich bohaterów pomimo ewidentnych dowodów zbrodni.. co za czasy…

 5. Zwykłych morderców i bandytów obok prawdziwych patriotów,nazwano żołnierzami wyklętymi.Polska dużo wcześniej została podarowana Stalinowi przez zachodnich sojuszników.Póki nie zostanie ustalone kto był mordercą i bandytą,a kto patriotą,nie należy stawiać żadnych pomników.Ostrowscy faszyści,nawiasem mówiąc gówniarze którychnawet dziadkowie nie pamiętają wojny,popisują się niszczeniem tablic i malowanie sprayem.

  • Nie nobilituj paru czy parunastu smarkaczy.Na lekcje historii mieli za daleko,kilku nieuków którzy mają kłopoty z czytaniem,nie powoduje że Ostrów jest stolicą faszyzmu.Raczej jak już to Białystok,Podlasie.

 6. Dopiero teraz??? Dopiero teraz prezydentka miasta ruszyła Art. 256 KK ???
  Całe miasto jest zafajdane faszystowskim g*wnem i teraz gdy jej pod nosem wymalowano to zdała z tego sprawę? Lepiej późno niż wcale. Może wreszcie zamkną tego gnojka i jego pomagierów bo to wstyd na całą Polskę mieć tak uświnione miasto faszyzmem i neonazizmem.

 7. To zapewne robota „pryszczatego” prawiczka lub jemu podobnego kolejnego bohatera.
  Chłopczyku zjedz bób, hummus, włoszczyznę. Wyjdzie tylko na zdrowie, a dewastowanie mienia publicznego
  minie Ci z czasem jak trądzik młodzieńczy. Daj sobie pomóc 😉

 8. Ostrów to już staję się jakaś stolicą faszystowskiej młodzieży wszędzie symbole nienawiści ostatnio zauważyłam duzo plakatów wielbiące „żołnierzy wyklętych” i naklejek z życzeniami śmierci wobec lewicowców.To jest okropne co się dzieje w tym mieście 🙁

 9. Siedzą młodzi wandale na solankach ,amfiteatrze i w parku wieczorem spożywają w tych miejscach alkohol robią bałagan i dewastują mienie na ławkach w parku zamiast siedzieć to siedzą na oparciach a nogi mają na siedzisku a policja i straż miejska jeździ i nie reaguje patrzą się tylko z radiowozów i jadą dalej a zaś jak coś zniszczone i uszkodzone to wielkie poszukiwania itp.

 10. ŁOLABOŁOLABOGA…. tablica „bochatera narodowego” , zasłużonego mieszkań OSTROWA WLKP zniszczona – teraz czas na poMNIK , MONUMENT … UPAMIĘTNIAJĄCY tego zasłużonego kryształowo-czystago nieodżałowanej pamięci……

 11. Co ma Paweł Adamowicz wspólnego z Ostrowem Wielkopolskim że go wyróżniono na tablicy? Parodia, a może miał dziadka z naszego ukochanego miasta Ostrowa.

 12. Jak już mowa o poprawności politycznej to wnioskuję by powiesić tablicę upamiętniającą psa Szarika. Taki był fajny i nieskorumpowany. PO zgłosi sprzeciw bo Szarik dla Merkel nie wygodny;)Pewnie będzie dylemat jak napisać. Zdechł czy umarł? No i nie wiadomo czy Szarik był faktycznie mężczyzną, czy kobietą….

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick