W Ostrowie odsłonięto tablicę upamiętniającą prezydenta Pawła Adamowicza [ZDJĘCIA]

38
Fot. UM Ostrów
W Ostrowie Wielkopolskim odsłonięto tablicę upamiętniającą tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Uroczystość zaplanowana na chwilę przed sesją rady miejskiej odbyła się w 30-lecie pierwszych wyborów samorządowych.

W 30. rocznicę pierwszych wyborów samorządowych odsłonięto tablicę pamiątkową z wizerunkiem zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Znajduje się ona na ścianie Centrum Aktywności Lokalnej vis-a-vis budynku urzędu miejskiego. – Dziś, w tym bardzo ważnym dla nas dniu, oddaliśmy hołd pamięci naszemu koledze samorządowcowi – śp. Pawłowi Adamowiczowi – powiedziała Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

CZYTAJ TEŻ: Mija 30 lat od pierwszych wyborów samorządowych

O taką formę upamiętnienia wieloletniego samorządowca z Gdańska wnioskowali przedstawiciele Ostrowskiego Łańcucha Światła, a także radni miejscy. – Obiecałam, że jako prezydent miasta doprowadzę, aby w naszym mieście powstała tablica poświęcona jego pamięci. Jej odsłonięcie nastąpiło właśnie dzisiaj, dokładnie w 30. rocznicę pierwszych wyborów samorządowych i odrodzenia polskiego samorządu terytorialnego – dodała prezydent miasta.

Paweł Adamowicz był jednym z najdłużej urzędujących samorządowców w historii Polski, bo od 1990 roku, a wcześniej działał w opozycji wobec władz PRL-u. – Bez tej działalności opozycyjnej, w którą zaangażowany był m.in. śp. Paweł Adamowicz, nie byłoby dzisiaj odrodzonych samorządów terytorialnych – kontynuowała Beata Klimek.

CZYTAJ TEŻ: Bez maseczek w przestrzeni publicznej? Nie bez dodatkowych warunków

Odsłonięcie tablicy miało miejsce tuż przed rozpoczęciem XXIII Sesji Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego. Wzięli w niej udział przedstawiciele tego organu – przewodniczący rady Jarosław Lisiecki, szef klubu radnych Przyjazne Miasto Marek Śliwiński oraz radni Damian Grzeszczyk (Koalicja Obywatelska) oraz Zygmunt Malik. Nie zabrakło także przedstawiciele grupy Ostrowskiego Łańcucha Światła.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

38 KOMENTARZE

 1. pani Klimek w piętkę goni, szukała daleko a przecież Ostrów ma swoich samorządowców godnych uczczenia i do tego bez plamy na honorze

 2. Słabe uzasadnienie. Jestem przeciw. Na upamiętnienie rzeczywistych bohaterów to ani chęci, ani pieniędzy nie ma i nie będzie.

  • Pytam się – czyj to wymysł z tą tablicą? Pewnie radnego z 'obrońców kasty sądowej’.
   Moim zdaniem rejon gdański to REJON ZŁA, a to zło można wymieniać w wszelakich dziedzinach.
   Protestuję przeciw 'takiej’ tablicy.

 3. Nie ma w Ostrowie ludzi, których należy uhonorować ? Faktycznie pan Adamowicz jest wart wydawania publicznych pieniędzy? Ludzie a raczej władze miasta robicie sobie kpinę z mieszkańców, wyrzucacie pieniądze w błoto. Dawno nie było tak niegospodarnych włodarzy miasta.

 4. Żenada…
  Czy ktoś sprawdził czy ten Adamowicz choć raz był w Ostrowie??? Co Ostrów mu zawdzięcza???Czy zdobywca Monte Cassino – gen. DUCH, zasłużony dla Ostrowa, ma tablicę w tym mieście??????
  Precz z komuną

 5. Pani Prezydent niech się Pani nie zraza tym wstrętny hejtem Tak powinna była Pani zrobić. Człowiek zginął z rąk bandyty ludzie czy tego nie rozumiecie a gdyby był to jeden z Was.Pomyslcie o rodzinie o jego małych dzieciach.wstyd mi za Was Ostrowianie.

  • Wielu ludzi ginie z rąk bandytów i tablic im nie wieszają!
   Nie jest to postać krystaliczna. Oligarcha gdański.
   Polecam komentarz powyżej.

  • Jego żona robi karierę Uni Europejskiej , dzięki jego śmierci. Donosi na Polske. Jest kim?

 6. Masakra. Pani Klimek już nie dostanie odemnie głosu przy kolejnych wyborach. A to zdjęcie nr 8 to hit. Same Czu… by poubierani w moro i ten śmieszny pseudo biznesmen ze smak… sza w tej koszulce OTU no żal mi chopa

 7. To jest jakiś totalny żart,Adamowicz nic dobrego dla ludzi na Pomorzu nie zrobił,a tymbardziej w Ostrowie, ktoś widocznie nie zna jego życiorysu.

 8. Pani Klimek niech pani zlikwiduje wszystkie połączenia autobusowe linii P do Pleszewa(szpital), to będzie pani miała kasę na kolejne „tablice”.

 9. Kompromitacja samorządności ostrowskiej.TAKICH macie idoli samorządowcy? .Żałość, żałość, żałość.
  Już nigdy nie wezmę udziału w wyborach samorządowych.

 10. Po komentarzach widać jaka jest trafność i aprobata decyzji podejmowanych przez p. Prezydent Miasta – ubolewam.

 11. Nie tylko CENTRALA ale 'nasz’ Wojewoda – taka rzeczywistość. Prezydent Ostrowa Wlkp. do odwołania za wielokrotność BŁĘDNYCH DECYZJI !

 12. To jest kpina! Facet był umoczony po sam ryj w korupcje oszustwa i nie ma nic wspólnego z naszym miastem!!!!Ktoś na łeb upadł! I jeszcze naczelny poyeb wójcicki…

  • ,a czy ten ,,poyeb” był chociaż trzeźwy ? bo w II LO nie bardzo bywał na lekcjach, nie wspomnę jak kolegę podkapował żonie …..

 13. Nie wiem dlaczego tyle hejtu – uaktywniła się ,, dobra zmiana „. To miła choć smutna uroczystość – i dobra okazja – uczcić znanych i zasłużonych samorządowców – a takim był P. Adamowicz. Wyrazy uznania dla władz m. Ostrowa Wlkp.
  Prykre, że tyle jadu w tak wzniosłym celu – trudno zrozumieć tych pełnych ,, miłości ” – pseudokatolików – sączącym nienawiścią lub swoją głupotą ! Obraz Polski pod rządami PiS – brak tolerancji,akceptacji, podziały społeczne, fałsz i obłuda.Taką mamy Ojczyzną – takie postawy społeczne – smutek i żal za normalnością z tej innej Polski – Polski solidarnej i przyjaznej, tolerancyjnej i szanującej postawy demokratyczne i etyczne. – opartej na prawdzie a nie na kłamstwie i populiżmie. Zachowujemy się jak margines – nie dorośliśmy do tego aby być dumnymi i toleracyjnymi europejczykami szanującymi prawdziwą demokrację a nie dążyć – do wyobcowania – zmierzającego do Skanseny PiS.Powyzsze wpisy świadczą o nas – kim się staliśmy i dokąd z takimi zachowamiami zmierzamy.

  • „anna” może ……. coś nt 'Nic się nie stało’ Latkowskiego – wypowiedz się; czy TYLKO braci sekielskich masz …………?

 14. neuman w Płocku: Adamowicza to można by w każdej chwili wyprowadzić w kajdankach i nic byśmy nie zrobili …..

 15. Czerwona zaraza po 30 latach chorej demokraccji ma.sie jeszcze dobrze. I chce do konca sprzedać Polskie.Ludzie obudzcie się……

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick