Uczą geodetów latać dronami [ZDJĘCIA]

0
Fot. ZSB-E Ostrów Wielkopolski
Nietypową lekcję odbyli uczniowie Zespołu Szkół Budowlano-Energetycznych w Ostrowie Wielkopolskim. Przyszli geodeci mieli okazję poznać zagadnienia związane z korzystaniem z dronów. Zajęcia z latania zostały przeprowadzone nad zalewem Piaski-Szczygliczka.

Młodzież z powiatu ostrowskiego chyba nie mogła w maju narzekać na brak wrażeń na zajęciach. Przynajmniej część uczniów z Zespołu Szkół Budowlano-Energetycznych w Ostrowie Wielkopolskim. Przyszli geodeci mieli okazję zapoznać się z tematyką korzystania z dronów.

CZYTAJ TEŻ: Zniszczono elewację ostrowskiego ratusza. To nie jedyne miejsce

Pod okiem nauczycieli Macieja Sikory i Mariusza Wolskiego wybrali się nad zalew Piaski-Szczygliczka, gdzie mogli poćwiczyć umiejętności w tym zakresie. – Dostrzegamy coraz większe zapotrzebowanie na rynku na tego typu kwalifikacje. Dziś to dziedzina bardziej unormowana niż jeszcze kilka lat temu. Każdy, kto chce używać profesjonalnie drona, musi odbyć odpowiednie szkolenie i mieć certyfikat – mówią uczniowie.

Zajęcia rozpoczęły się od podstaw, a więc terminologii oraz prawa lotniczego, a następnym etapem było przejście na symulatory, które imitowały przeciążenia, podmuchy wiatru i turbulencje, sprawiając, że szkoleni uczniowie mogli odczuwać te same problemy i stawiać czoła tym samym wyzwaniom, co podczas latania dronem. Nie jest łatwo manewrować taką maszyną, gdy wieje wiatr i trzeba bardzo dobrze się orientować – dodają.

CZYTAJ TEŻ: Fortepian dla Kalisza. Blisko 100-letni instrument będzie jak nowy

Projekt jest współfinansowany z unijnych pieniędzy w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (Regionalny Program Operacyjny Województwa Wielkopolskiego 2014-2020).

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick