Zniszczono elewację ostrowskiego ratusza. To nie jedyne miejsce

6
Zniszczona tablica pamiątkowa oraz elewacja ostrowskiego ratusza - taki widok zastali dziś mieszkańcy Ostrowa, którzy znajdowali się na rynku. O sprawie została poinformowana policja. Na miejscu działa technik kryminalistyki, a mundurowi prowadzą czynności w sprawie i poszukują wandala.

Elewacja frontowej ściany ostrowskiego ratusza została zniszczona. Wandal namalował na niej napisy, narysował krzyż celtycki oraz oblał farbą tablicę pamiątkową znajdującą się na budynku. – Policjanci przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia. Pracuje tam technik kryminalistyki. Ustalamy okoliczności i poszukujemy sprawcy lub sprawców. Jeśli ktokolwiek posiada informacje na ten temat, które mogą pomóc funkcjonariuszom proszony jest o kontakt z komendą – mówi mł. asp. Małgorzata Michaś, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

CZYTAJ TEŻ: Zderzenie w Odolanowie. Sprawca był nietrzeźwy

To nie jedyne miejsce, gdzie pojawił się taki akt wandalizmu. Napisy zauważono także na elewacji budynku na rogu ulicy Kaliskiej i Alei Powstańców Wielkopolskich.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

6 KOMENTARZE

  1. Wiem, że jest coś takiego jak ochrona danych osobowych, ale takich „artystów” powinno pokazać się społeczeństwu! No i żadnych kar typu areszt tylko szczoteczka do zębów, ścierka lub farba (oczywiście kupione za własne pieniądze) i naprawić szkodę, a jako kara praca np. sprzątanie po psach chociaż to obowiązek właścicieli czworonogów.

  2. To jest efekt braku reakcji na podobne znaki faszystowskie itp. w ostatnich dwóch latach w naszym mieście. W okolicach targowiska przy głogowskiej jest pełno malunków prawicowych fanatyków. Ale PiSowska milicja woli mandaty w barach dawać albo za maseczkę. Niech komendant policji z Ostrowa powie jaka jest skuteczność wykryć aktów wandalizmu w monitorowanym mieście.

    • Nie tylko tam. W całym mieście jest mnóstwo faszystowskich symboli i haseł. Nawet na Rynku były i są one nadal w innych miejscach, a także na innych ulicach centrum i nie tylko. W zasadzie niczym nie karaną „tfurczość” widać gdziekolwiek człowiek się nie obejrzy. Gdzie wtedy był technik kryminalistyki? Co robił? Spał?

    • Nie, na razie wyszukują w kamerach ludzi pijących piwko na rynku, z tego są łatwiejsze mandaty.

  3. Ponawiam pytanie: Czy PiSlicja ustaliła już na podstawie monitoringu sprawców i ich zatrzymała? Czy telewizja może zapytać komendanta co zrobili w tej sprawie?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick