Uchylili uchwałę o kredycie. „Mam nadzieję, że takiego bałaganu już nie będzie”

6
Ostrowscy radni przyjęli uchwałę o uchyleniu uchwały dotyczącej zaciągnięcia kredytu długoterminowego w wysokości do 10 mln zł. To ostatni etap formalności związanych z podjętą podczas nadzwyczajnej sesji uchwałą, która z powodu braku podstawowych załączników nie mogłaby zostać wykonana.

Miał być kredyt, była nawet sesja nadzwyczajna, na której radni przegłosowali uchwałę o jego zaciągnięciu, ale… nie zostanie wykonana, bo nie spełniono wszystkich wymagań formalnych. Pisaliśmy o tym w połowie listopada.

ZOBACZ TEŻ: Kredytu nie będzie, czyli historia słów: „Zygmunt, coś ty zrobił?

Dopełnieniem tego maratonu, który trwa od ponad miesiąca, było głosowania nad… uchwałą uchylającą uchwałę dotyczącą zaciągnięcia długoterminowego kredytu w wysokości do 10 mln zł. Brzmi niezwykle skomplikowanie, ale chodzi po prostu o zachowanie porządku prawnego. W związku z tym, że w dokumentacji, którą otrzymali radni, brakowało podstawowych załączników, nie mogłaby zostać wykonana, mimo przegłosowania jej podczas sesji nadzwyczajnej.

ZOBACZ TEŻ: Będzie podwyżka opłat za pobyt w żłobku. „Nie mogę się zgodzić z tym, że uchwała jest procentowa”

Dlatego należało uchylić uchwałę. Zanim do tego doszło – co było do przewidzenia – miała miejsce burzliwa wymiana zdań i szukanie winnych zaistniałej sytuacji. Radny Andrzej Kornaszewski mówił o tym, że chciałby, aby taka sytuacja więcej się nie powtórzyła, żeby radni mieli „tyle bałaganu”. Nastroje studził przewodniczący rady Jarosław Lisiecki.

ZOBACZ TEŻ: Podskarbi: „Może zrezygnujmy z pieniędzy na wycieczki”. Kowalska i Lisiecki: „Nie jeździmy na wycieczki”

Ostatecznie przegłosowano uchylenie uchwały minimalną większością głosów (12). Pozostałych 10 radnych nie oddało głosu, a jeden rajca był nieobecny.

ZOBACZ SESJĘ NADZWYCZAJNĄ RADY MIEJSKIEJ OSTROWA WIELKOPOLSKIEGO

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

6 KOMENTARZE

  1. Żeby na tych dziesięciu bańkach się skończyło … a to dopiero wierzchołek góry! Kto inteligentny, ten wie co oznaczają kolejne kredyty i podwyżki wszystkich możliwych opłat.
    Ale przecież ona jest taka super i tyle dla miasta robi ! Poprzednicy woleli trzymać kasę w skarpecie prawda ? Bo na pewno nie chodziło o to, że zdawali sobie sprawę na co miasto stać a co jest tylko chwytem pod publiczkę dla ciemnego ludu.
    Co mi z basenu czy hali jak nie ma pracy za sensowne pieniądze ani żadnych perspektyw ? Tak robią ci prezydenci, którzy nie mają wizji, tylko chcą się wygodnie urządzić kosztem mieszkańców.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick