TS Ostrovia blisko półfinału. MUKS odprawiony [WIDEO]

0
Koszykarki Towarzystwa Sportowego Ostrovia wygrywając wczoraj z MUKS-em Poznań 93:76 zbliżyły się do półfinału rozgrywek drugiej ligi. Przed zespołem prowadzonym przez Tomasza Główkę został jeszcze mecz w Bydgoszczy, który zakończy sezon zasadniczy w wielkopolskiej 2. lidze koszykarek.

Środowy mecz z MUKS-em Poznań jak najbardziej do zapomnienia. Pewna wygrana powinna cieszyć, niepokój budzi jednak styl gry ostrowianek. Mimo dobrego początku i pewnej gry w defensywie, w kolejnych minutach już tak dobrze nie było.

Młody zespół z Poznania, który w rozgrywkach drugoligowych skupia się przede wszystkim na ogrywaniu juniorek postawił wysoko poprzeczkę drużynie Tomasza Główki, która przewagę uzyskała w trzeciej kwarcie. Ostatnie dziesięć minut to holowanie zwycięstwa do końca.

W rozgrywkach drugiej ligi dwa mecze dla Ostrovii. W juniorkach już tak dobrze nie było. MUKS to jeden z najsilniejszych ośrodków w kraju. Stąd niemałe problemy w środowym spotkaniu. Obrona, kiepska skuteczność w ataku i spora ilość strat. Wygraną zapewnił jednak doświadczony duet Ostrovii – Katarzyna Motyl rzuciła 32 punkty, jej imienniczka Joks 25. Asysty rozdawała Sandra Nowicka.

Ostrovia zagrała słabiej niż w niedzielnym pewnie wygranym spotkaniu z AZS-em Włocławek. I tak jak Sandra Nowicka miała uwagi do gry w obronie, tak trener Główka dostrzegał po środowym meczu więcej mankamentów w grze.

Obrona i atak do poprawki. Tym bardziej, że przed Ostrovią jeszcze ważny mecz z MUKS-em Bydgoszcz. Wygrana zapewni ostrowiankom grę w półfinale rozgrywek drugiej ligi z drugiego miejsca. Wczoraj bowiem rozgrywano inny ważny mecz dla układu tabeli. Tęcza Leszno wygrała z Liderem Swarzędz. Taki wynik zbliża lesznianki do wygrania wielkopolskiej drugiej ligi koszykarek.

TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski – MUKS Poznań 93:76 (21:22, 26:18, 28:17, 18:19).
Ostrovia: Motyl 32, Joks 25, Grzegorowska 9, Ster 9, Parzeńska 8, Nowicka 4, Wołowicz 2, K.Marciniak 2, H.Marciniak 2, Woźniak 0, B.Marciniak 0.