Trzy ofiary śmiertelne COVID-19. Znamy też wyniki badań z DPS-ów w Baszkowie i Zdunach

0
Fot. Tai's Captures / Unsplash
Trzy ofiary śmiertelne z naszego regionu, dwoje kolejnych zakażonych oraz ponad 300 testów z wynikami ujemnymi. To najnowsze dane dotyczące sytuacji związanej z koronawirusem SARS-CoV-2 na naszym terenie. Próbki zostały pobrane od pensjonariuszy i pracowników DPS-ów w Baszkowie i Zdunach w powiecie krotoszyńskim.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych danych dotyczących zakażenia koronawirsuem. W naszym regionie są to dwie osoby z powiatów: ostrzeszowskiego i kępińskiego. Niestety, w poznańskim szpitalu jednoimiennym zmarły cztery kolejne osoby. Są to: 63-letnia kobieta z powiatu krotoszyńskiego, 65-letni mężczyzna z powiatu pleszewskiego, 66-letni mężczyzna z powiatu konińskiego oraz 90-letnia mieszkanka Kalisza.

CZYTAJ: Ukradł ryby ze stawu swojej sąsiadki. Łowił je zza płotu

W Wielkopolsce odnotowano do tej pory 1099 przypadków zakażeń koronawirusem. Zmarło 66 osób, a 102 wyzdrowiały.

Wielkopolski Urząd Wojewódzki poinformował także o wynikach badań pensjonariuszy i pracowników DPS-ów w Baszkowie i Zdunach w powiecie krotoszyńskim. Pobrano od nich ponad 300 testów i wszystkie próbki dały wyniki ujemne. – W ocenie powiatowego inspektora sanitarnego z Krotoszyna obserwowana jest stabilizacja związana z nowymi przypadkami zachorowań – informuje Tomasz Stube z urzędu wojewódzkiego. Na terenie tego powiatu odnotowano do tej pory ponad 220 przypadków zakażenia koronawirusem.

CZYTAJ: Fala oszustw na BLIK-a. Nie dajcie się nabrać!

Lp. Płeć  Wiek Powiat Hospitalizowany tak/nie nazwa szpitala
1 KOBIETA l.  62 ostrzeszowski NIE/Izolacja domowa
2 KOBIETA l.  62 kępiński TAK/ Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Wrocławiu
sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick