Trwa zbiórka na obudowę domu rodziny z Sulisławic! Potrzebne jest 160 tysięcy

0
Życie rodziny Kubiaków z Sulisławic legło w gruzach i to dosłownie. 22 listopada w ich domu doszło do wybuchu gazu. Mury budynku przestały istnieć. W wybuchu ucierpiała głowa rodziny, ale na szczęście jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Kubiakowie muszą odbudować swój dom od postaw, a do tego potrzebują pieniędzy. Trwa zbiórka!

Do tragedii doszło 22 listopada w Sulisławicach. Eksplozja spowodowana ulatniającym się gazem zniszczyła dom, który Kubiakowie budowali od czterech lat. W środku znajdowała się głowa rodziny, mąż i ojciec, który z poparzeniami twarzy i rąk został przewieziony do szpitala. Siedmioletniej córce nic się nie stało. Uratował ją fakt, że w momencie wybuchu znajdowała się przed domem. – Mąż ma poparzenia twarzy pierwszego i drugiego stopnia i wszystko się już ładnie goi. Gorzej jest z rękami. Przyjmuje antybiotyki i leki przeciwbólowe, bez których bardzo mu ciężko – mówi Agnieszka Kubiak, żona rannego Maksymiliana.

Pięcioosobowa rodzina Kubiaków została z niczym. Z pomocą ruszyli mieszkańcy Sulisławic, którzy zagwarantowali najpotrzebniejsze rzeczy. Potrzebne są jednak pieniądze na odbudowę ich domu. Potrzebna jest kwota aż 160 tysięcy złotych. – Najważniejsze teraz to opłacić odgruzowywanie, potem odbudowa domu. Póki co, nie myślimy o niczym innym. Ciężko jest funkcjonować, kiedy jeszcze dzień wcześniej wszystko było w porządku, a teraz oglądamy gruzy własnego domu – mówi Kubiak.

Do tej pory zebrano jedynie 3255 zł. Link do zbiórki znajdziecie TUTAJ.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick