Trwa zbiórka krwi dla matki ostrowskiego policjanta

0
Nie ustają apele o oddawanie krwi. Brakuje składników wszystkich grup. Zapasy są zatrważająco niskie. Do apeli przyłączamy się także i my, przy okazji informując także, że trwa zbiórka krwi (grupa 0 Rh-) dla matki jednego z ostrowskich policjantów.

Trwa zbiórka krwi dla matki jednego z ostrowskich policjantów. Zdiagnozowano u niej sepsę. Krew jest bardzo potrzebna. „Jej stan jest poważny i potrzebna jest krew, szczególnie grupa krwi 0 Rh-. Wszystkich chcących pomóc, prosimy o przyłączenie się do naszej akcji” – apelują funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

CZYTAJ: Pożar hali w tartaku. Straty sięgają 300 tys. zł

Krew można oddać choćby w najbliższym naszemu miejscu zamieszkania Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Aby pomogła ona właśnie Elżbiecie Panek, o której mowa, należy przy rejestracji podać, że chodzi o tę zbiórkę. Kobieta jest hospitalizowana w Szpitalu Klinicznym im. Heliodora Święcickiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Choć apel dotyczy grupy krwi 0 Rh-, warto pamiętać, że tego bezcennego płyną ciągle brakuje niezależnie od grupy. Zapasy chociażby w RCKiK w Kaliszu są skrajnie niskie. Kilka dni temu pisaliśmy na wlkp24.info, że przedstawiciele tej instytucji apelują o zgłaszanie się i oddawanie jej. Apel został ponowiony. Czytamy w nim: „Serdecznie prosimy krwiodawców do zgłaszania się do RCKiK w Kaliszu, oddziałów terenowych w Ostrowie Wielkopolskim, Ostrzeszowie, Krotoszynie i Koninie, do stałych punktów poboru krwi w Słupcy i Jarocinie oraz na akcje wyjazdowe! Bardzo potrzebujemy wszystkich składników krwi” – czytamy w apelu.

CZYTAJ: Urzędy ponownie się otwierają. Które i kiedy? Sprawdź!

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick