Urzędy ponownie się otwierają. Które i kiedy? Sprawdź!

1
Fot. krotoszyn.pl
Już nie tylko kasy, ale całe wydziały. Część urzędów w regionie otworzy się dla mieszkańców w poniedziałek 11 maja. Które dokładnie i co będzie można w nich załatwić, sprawdziliśmy na wlkp24.info.

Urzędy miejskie, gminne i powiatowe powoli wracają do normalności. Przedstawiciele kilku z nich poinformowali, że od poniedziałku 11 maja będzie można osobiście załatwić niektóre sprawy.

Miasto Ostrów Wielkopolski

Największy urząd miejski w regionie już od dwóch tygodni obsługuje interesantów po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się. Jak dowiedział się portal wlkp24.info, urzędnicy widzą w tym rozwiązaniu dużo plusów, bo w ten sposób nie będą tworzyły się kolejki, a obsługa przebiegnie sprawnie.

Od 11 maja otwarte dla mieszkańców będą także sąsiadujące z Urzędem Miejskim Bank Ochrony Środowiska, poczta oraz biuro nadzoru budowlanego i biuro spraw pomocy publicznej. Tam nie będzie się trzeba umawiać telefonicznie, ale interesanci będą wpuszczani pojedynczo. Zatem kiedy jedna osoba wyjdzie z budynku, dopiero kolejna będzie mogła do niego wejść.

Gmina Ostrów Wielkopolski

Także Urząd Gminy w Ostrowie Wielkopolskim ponownie otworzy się w poniedziałek dla mieszkańców. W budynku przy ul. Gimnazjalnej będzie można załatwić m.in sprawy dotyczące:

 • ewidencji ludności i dowodów osobistych
 • świadczenia usług komunalnych (zwłaszcza w zakresie deklaracji śmieciowych),
 • wydawania dokumentów administracji architektoniczno-budowlanej (w tym dotyczące: decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu inwestycji celu publicznego),
 • decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach realizacji inwestycji,
 • ochrona środowiska (decyzje zezwalające na usunięcie drzew lub krzewów, program Czyste powietrze),
 • ewidencja działalności gospodarczej,
 • kasa urzędu (w godz. od 9.00 do 13.00).

Ponowne otwarcie kasy może ucieszyć szczególnie osoby starsze, które nie radzą sobie z płatnością elektroniczną lub nie mają możliwości płacenia przelewem. – Cały czas staraliśmy się obsługiwać naszych mieszkańców. Coraz więcej działów w urzędzie jest dostępnych dla interesantów. Bardzo się cieszę, że wiele osób nauczyło się w czasie epidemii robić przelew przez Internet. Nadal jest jednak spora grupa ludzi, szczególnie starszych, którzy wolą tradycyjną formę płacenia za śmieci czy podatek – tłumaczy wójt gminy Piotr Kuroszczyk.

W urzędzie będą dostępne dozowniki na płyn dezynfekcyjny, a obsługa mieszkańców będzie możliwa wyłącznie na parterze. To środki ostrożności, które mają powstrzymać ewentualne rozprzestrzenianie się koronawirusa.

Gmina i Miasto Nowe Skalmierzyce

W Nowych Skalmierzycach także będzie można ruszyć w poniedziałek do urzędu, ale… do filii Starostwa Powiatowego w Ostrowie Wielkopolskim, która jest zlokalizowana w tym mieście. Jeśli ktoś będzie musiał załatwić sprawę w wydziale komunikacji, zrobi to w nowym tygodniu także osobiście.

Wydział będzie czynny w następujących godzinach:

 • poniedziałek: 8.00 – 16.00
 • wtorek: 8.00 – 15.00 (pierwsze wtorki miesiąca do godz. 12.00)
 • środa, czwartek, piątek: 8.00 – 15.00

Miasto i Gmina Odolanów

W odolanowskim urzędzie dla mieszkańców będzie przeznaczone wejście na tyłach budynku. Władze przypominają o zachowaniu środków ostrożności, a więc zachowania bezpiecznej odległości, używania masek ochronnych i rękawiczek. Na miejscu będzie dostępny także płyn do dezynfekcji rąk.

Burmistrz Marian Janicki zachęca mieszkańców, aby – jeśli to możliwe – nadal załatwiali sprawy i dokonywali przelewów w formie elektronicznej. Możliwy jest także kontakt telefoniczny z urzędnikami, a wzory wniosków są dostępne na stronie odolanow.pl.

Wykaz numerów do urzędu:

źródło: fanpage GiM Odolanów

Miasto i Gmina Krotoszyn

W krotoszyńskim urzędzie czynna jest już kasa. Została otwarta dla mieszkańców w czwartek 7 maja, a wejść do budynku można bocznym wejściem. Płatności można dokonywać od 8.00 do 14.00.

O które wejście dokładnie chodzi, można sprawdzić na zdjęciu głównym artykułu.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

 1. A co ze Starostwem Powiatowym w Ostrowie? nadal w tak bardzo ograniczonym zakresie będzie dostepne dla obywateli?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick