DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Trwa duży remont dworca w Ostrowie. To kilkumilionowa inwestycja [ZDJĘCIA]

Od lat nieremontowane przejście podziemne na ostrowskim dworcu przechodzi remont. Zakres prac na dworcu jest jednak znacznie szerszy.

CZYTAJ TEŻ: Dworce w Ostrzeszowie i Kowalewie doczekają się remontu

Od pewnego czasu na ostrowskim dworcu kolejowym można zauważyć koparkę, bariery i pracowników firmy budowlanej. Rozpoczął się remont. Spółka Polskie Linie Kolejowe chce poprawić stan techniczny niektórych elementów i estetykę. Zwłaszcza przejścia podziemnego, które od dawna nie przechodziło remontu.

We wrześniu rozpoczęły się prace właśnie w przejściu łączącym poszczególne perony. Naprawiana jest też wiata na pierwszym peronie chroniąca pasażerów czekających na przyjazd pociągów.

Jak dowiedział się portal wlkp24.info, w przejściu wymieniana jest infrastruktura towarzysząca i zasilanie systemów pasażerskich. Te prace widać też na powierzchni, bo niezbędna jest przy nich wymiana izolacji znajdującej się na torowiskach.

CZYTAJ TEŻ: Ostatni krok przed budową obwodnicy. Ma powstać w 33 miesiące

Prace trwające na pierwszym peronie mają potrwać ok. miesiąca. Podobnie na kolejnych dwóch. Kiedy remont jednej wiaty dobiegnie końca, budowlańcy przeniosą się na kolejną, aby nie wstrzymywać i nie ograniczać nadmiernie ruchu kolejowego. Dworzec musi cały czas funkcjonować i obsługiwać pasażerów. A ruch w okresie od września do czerwca jest szczególnie wzmożony ze względu na dojazdy młodzieży do ostrowskich szkół.

Inwestycja ma kosztować ok. 5 mln zł, a pieniądze na ten cel pochodzą z budżetu PLK S.A. Prace potrwają mniej więcej do końca 2023 roku.

Największą niespodzianką dla pasażerów może być fakt, że wyjście z budynku dworca drzwiami na pierwszy peron jest zamknięte ze względu na remont. Po kupieniu biletu trzeba wyjść drzwiami od ul. Dworcowej, a następnie kierować się do przejścia podziemnego.

5 Dołącz do dyskusji

Napisz do autora

Komentarze (5)
 • J
  Jan

  piątek, 15 września, 2023

  a czy będzie w końcu winda? przykro patrzeć jak ludzie dźwigają ciężkie walizki. Nie mówiąc już o osobach na wózkach…

  Odpowiedz
  • J
   Jakub

   piątek, 15 września, 2023

   nie będzie, PKP na razie nie ma funduszy… (info z maila od nich…)

   Odpowiedz
 • I
  Ita

  piątek, 15 września, 2023

  Oj winda by się przydała, bo z tymi ciężkimi torbami schodzić i wchodzić to jest katastrofa.Jak nowoczesność to nowoczesność. Ja bardzo często korzystam z naszego dworca i powiem tak , ciężko jest kobiecie przemieszczać się z dwoma dużymi torbami !

  Odpowiedz
 • Z
  Zawiedziona

  piątek, 15 września, 2023

  Bez windy , to w nosie mam taki remont.

  Odpowiedz
 • K
  Kaminska

  środa, 20 września, 2023

  Też mam w nosie taki remont dźwiganie walizki to wyczyn dla ludzi starszych nie mówię o wózkach z dziećmi

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz