DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Dworce w Ostrzeszowie i Kowalewie doczekają się remontu! PKP ogłosiło listę do Programu Inwestycji Dworcowych

Spółka PKP S.A. opublikowała listę dworców kolejowych, które do 2030 roku doczekają się modernizacji. Wśród nich jest budynek w Ostrzeszowie oraz Kowalewie pod Pleszewem. 

To już druga edycja tzw. programu dworcowego. Na liście podstawowej znalazło się 150 obiektów z terenu całej Polski. Wśród nich jest dworzec w Ostrzeszowie. „Po tym jak w pierwszej edycji realizowanej za poprzedniej kadencji nasz dworzec został pominięty, teraz znaleźliśmy się na oficjalnej liście, która przewiduje inwestycje spółki na lata 2024-2030” – informuje Patryk Jędrowiak, burmistrz Miasta i Gminy Ostrzeszów.

Włodarz informuje jednocześnie, że początek drugiej edycji programu zaplanowany został wraz z rozpoczęciem nowej perspektywy unijnej, bo to właśnie środki z Unii Europejskiej są kluczowe do realizacji: „Warto również zaznaczyć, że zgodnie z założeniami programu wszystkie zmodernizowane dworce będą audytowane pod względem przystosowania ich do potrzeb osób o ograniczonej mobilności”.

Na liście znalazł się także budynek dworca w Kowalewie pod Pleszewem. Tam, aktualnie trwają prace związane z remontem peronu 1. Remont pierwszego peronu jest realizowany przez Polskie Linie Kolejowe S.A w ramach Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021–2025. – Podróżni na stacji w Pleszewie zyskają nowy peron, który ułatwi korzystanie z pociągów i zwiększy dostęp do kolei. W tej chwili prowadzone są prace ziemne związane m.in. z okablowaniem. Na stacji widać także nowe ścianki peronowe. Przewidziano także wiaty, ławki oraz jasne oświetlenie, które zwiększy bezpieczeństwo podróży po zmroku – wyjaśnia Radosław Śledziński z zespołu prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych.

PEŁNĄ LISTĘ DWORCÓW KOLEJOWYCH ZAKWALIFIKOWANYCH DO PROGRAMU ZNAJDZIESZ TUTAJ

Napisz do autora

Komentarze (1)
  • K
    kuba

    wtorek, 8 sierpnia, 2023

    Skoro są DWA to może warto napisać, że to są DWORCE do remontu – wtedy zdanie miałoby sens. A tak to wychodzi, że „dworzec (…) doczekają się remontu”, czyli bzdura.

    Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz