To oni wygrali zaproszenie na terapię tlenem! Zobacz najlepsze odpowiedzi!

1
Dlaczego tlen jest potrzebny do życia? Pytanie z pozoru proste, ale odpowiedzieć na nie w kreatywny sposób to duża sztuka. Pięciu szczęśliwców zostało wybranych przez komisję konkursową i otrzymują oni pojedyncze zaproszenie na zabieg w hiperbarycznej komorze tlenowej.

Małgorzata Hoffmann: 

Dlaczego potrzebujemy tlenu do życia? Odpowiedź jest bardzo prosta i jakże ważna, aby jak najdłużej cieszyć się dobrym zdrowiem. W dzisiejszych czasach, gdzie zewsząd słyszy się o tych strasznych chorobach, które tak bardzo wyniszczają nasze komórki należy dostarczać organizmowi jak najwięcej czystego tlenu. Przez utlenianie nasze ciało radzi sobie z bakteriami, drożdżami, wirusami i pasożytami: im więcej tlenu w naszych komórkach, tym silniejsza ich ochrona przed intruzami. Terapia tlenowa uszkadza błony komórkowe bakterii, zwalcza infekcje.

Agnieszka Gierz: 

Człowiek jest w stanie wytrzymać do 3 tygodni bez jedzenia, do 3 dni bez wody, a bez tlenu do 3 minut… To pokazuje, jak ważny dla naszego życia jest tlen, oddech, a jak często tego nie dostrzegamy i nie doceniamy. Dlatego wdeeeeech i wyyydech, wdech i wydech. Dopóki oddychamy, żyjemy.

Emilia Ciesielska: 

Potrzebujemy tlenu do życia, ponieważ niedobór tlenu powoduje, że procesy energetyczne zachodzące w naszym organizmie przebiegają wytwarzając dużą ilość substancji toksycznych. W dłuższym okresie czasu prowadzi to do znaczących kłopotów ze zdrowiem i ryzyka występowania chorób przewlekłych. W przypadku, gdy tkanka lub narząd dotknięty jest procesem chorobowym, występuje niedostateczne dotlenienie komórek. Każda choroba, czy nawet drobna niesprawność jest związana z brakiem tlenu. 
Tlen jest podstawą wszystkich procesów życiowych. Bez jedzenia możemy przeżyć kilka tygodni, bez picia kilka dni, a bez tlenu jedynie kilka minut. Zapewnienie prawidłowego dotlenienia wszystkich komórek organizmu jest warunkiem niezbędnym do szybkiego powrotu do zdrowia, w przypadku choroby oraz utrzymania zdrowej kondycji naszego organizmu na długie lata.

Izabela Balcer-Jończak

TLEN – to życie.
Zaczynamy życie z pierwszym oddechem, i ostatnim je kończymy.
Bez tlenu nie byłoby nas. Jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania.
Tlen poprawia stan naszego umysłu, pamięci, koncentracji i twórczego myślenia.
Tlen opóźnia proces starzenia się komórek nerwowych. 
Tlen redukuje stres i zmęczenie oraz ma wpływ na dobry sen.

Dawid Ajnbacher

Jest nam niezbędny, nic więc dziwnego, że najczęściej kojarzymy go z ratowaniem życia i zdrowia. Jednak stanowi także jedną z głównych przyczyn starzenia się, chorób i śmierci. Trudno o bardziej dwulicowy pierwiastek niż tlen!

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick