To on pokieruje ostrowską konkatedrą! Jest decyzja biskupa

11
Biskup Damian Bryl wyznaczył nowego proboszcza ostrowskiej konkatedry. Będzie nim ks. kanonik Adam Kosmała, proboszcz parafii pw. Narodzenia NMP w Kotłowie, kanonik gremialny kapituły konkatedralnej. Ksiądz Kosmała zastąpi zmarłego w kwietniu ks. kanonika Krzysztofa Nojmana.

Diecezja Kaliska poinformowała dziś o nominacji ks. kan. Adama Kosmałę na stanowisko proboszcza ostrowskiej konkatedry. Kapłan do tej pory kierował parafią pw. Narodzenia NMP w Kotłowie. Jest też kanonikiem gremialnym kapituły konkatedralnej. Zastąpi on ks. kan. Krzysztofa Nojamana, który 14 kwietnia przegrał walkę z chorobą w ostrowskim szpitalu.

CZYTAJ: Nie żyje ks. kan. Krzysztof Nojman, proboszcz ostrowskiej Konkatedry

Ks. Adam Kosmała święcenia kapłańskie otrzymał dnia 20 maja 1988 r. w Poznaniu. Od tego czasu pełnił posługę wikariuszowską m. in. w parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pogrzybowie, a także naszej parafii. Był także kapelanem szpitala w Ostrowie Wielkopolskim. Od 1 lipca 1997 r. proboszcz parafii pw. Narodzenia NMP w Kotłowie.

Diecezja Kaliska informuje, że wprowadzenie na urząd proboszcza i rozpoczęcie posługi duszpasterskiej nowego proboszcza parafii konkatedralnej nastąpi 29 maja.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

11 KOMENTARZE

 1. 37
  7

  Ksiądz Adam Kosmała to bardzo dobry duszpasterz, który dla kotłowskiej parafii uczynił bardzo wiele dobrego. Szkoda, że opuszcza prastarą, romańską świątynię, która dzięki jego staraniom została odrestaurowana, i w której głosił mądre, przemyślane kazania. Słuchało się ich naprawdę chętnie. Na nowej kapłańskiej drodze z pewnością doskonale sobie poradzi, chociaż czasy są trudne. Ostrowska konkatedra zyskuje świetnego proboszcza, który całym sercem angażuje się w posługę kapłańską. Życzę księdzu proboszczowi wielu sił, niesłabnącej wiary a przede wszystkim ludzkiej życzliwości. Pozdrawiam.

  • 17
   6

   Tak to prawda to dobry człowiek. Ufam ze poradzi sobie z wyzwaniem jakim są wikariusze tej parafii.

 2. 7
  12

  Zdania są podzielone o KS Adamie. Jedni go lubią drudzy nie bo uważają że jest przemiło fałszywy i lubi mężatki. Ja z mojej strony życzę wszystkiego dobrego na nowym stanowisku i błogosławieństwa Bożego.

  • 6
   1

   I dobrze, przynajmniej zdrowy chłop który potrzebuje kobiety a nie molestuje nieletnich. Celibat powinien być zniesiony.

 3. 16
  4

  Ksiądz Adam to wspaniały Pasterz, przez tyle lat pracował w tak trudnej parafii, umiał rozmawiać z każdą że stron.

 4. 12
  6

  Do ” Ostrowianina” i “Jacka” – na Waszym miejscu pamìętałabym, że w sieci nie jest się anonimowym, a naruszenie dóbr osobistych w naszym kraju jest karalne…

  • Tak to są piękne słowa ale realia inne. Trudno takie osoby pociągnąć do odpowiedzialności.

 5. 5
  2

  Do Sylwia- wcale nie tak trudno, mnie się udało. Fakt, że samemu trzeba sobie poradzić z ustaleniem autora, ale wbrew pozorom wcale to nie jest trudne.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick