Nie żyje ks. kan. Krzysztof Nojman, proboszcz ostrowskiej Konkatedry

28
Nie żyje ks. kan. Krzysztof Nojman, proboszcz ostrowskiej Konkatedry. Od świąt Wielkanocnych przebywał w ostrowskim szpitalu w związku z zakażeniem koronawirusem. Jego stan był ciężki. Niestety, przegrał walkę z chorobą.

O chorobie kapłana poinformowano na stronie internetowej parafii. Do szpitala trafił w poniedziałek wielkanocny. Niestety, jego stan pogorszył się na tyle, że niezbędne było podłączenie go do respiratora. W środę ze szpitala napłynęły najgorsze wieści. Ks. kan. Krzysztof Nojman przegrał walkę z chorobą i zmarł w wieku 55 lat.

Święcenia kapłańskie przyjął w 1990 roku w Poznaniu. 1 lipca rozpoczął posługę w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Ostrzeszowie. W 1994 roku został wikariuszem w parafii konkatedralnej w Ostrowie Wielkopolskim. Cztery lata później biskup Stanisław Napierała powierzył mu stworzenie nowej parafii i budowy kościoła przy ul. Krętej w Ostrowie. Następie został tam proboszczem. Od 1 lipca 2015 roku nieprzerwanie pełnił obowiązki proboszcza ostrowskiej parafii konkatedralnej.

Msze św. za duszę zmarłego księdza zostaną odprawione w środę, czwartek i piątek o godz. 17.30 w Konkatedrze. O godz. 18.00 odbędzie się różaniec. Transmisję z uroczystości będzie można śledzić na kanale Konkatedry na YouTubie.

AKTUALIZACJA

Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek 19 kwietnia. Więcej szczegółów dotyczących uroczystości znajdziesz pod tym linkiem.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

28 KOMENTARZE

  • 11
   40

   O tak! Mało który potrafił tak prowadzić parking by paragonu nie wystawiać i podatku nie odprowadzać. Zaiste chwalebne to.

 1. 34

  “Rozłąka jest naszym losem, Spotkanie naszą nadzieją” Łączymy się w smutku i żalu, dziękujemy za wszystko co ks dla nas zrobił.

 2. 47
  25

  Bardzo smutna wiadomość… Ale !!! Może wreszcie ktoś pójdzie po rozum do głowy ze Covid – zabiera wszystkich… tak ciężko zrozumieć tym pustym ludziom ze modlić się można w domu a nie trzeba w czasie pandemii łazić do kościoła !!! Właśnie dzięki tym wielkim wiernym fanom – odszedł proboszcz !!! Obudźcie się !!

  • 33
   34

   Pisałeś i pisać głupoty będziesz. Nie zaraził się w kościele bo wiakarzy test negatywny. Tu można złapać wszędzie. Może i od ciebie kiedy cię mijał na ulic. Ile w tobie złości i wrogośći. W kościele jest parę ludzi. Zaraz napiszesz ze cala epidemia to wina kościoła. Proszę cię myśl ale tylko logicznie.

 3. 15
  42

  Podejrzane że umiera tak dużo kapłanów w szpitalach, a celebryci i inni przeciwnicy obecnego rządu wychodzą tej choroby bez najmniejszego uszczerbku. Jest to podejrzane ? .

 4. 42
  1

  To był dobry i uczciwy człowiek, a jak wiadomo nie o każdym, nie tylko księdzu, da się tak napisać. Wielka szkoda i ogromny żal, że tak szybko odszedł. Świat jest niestety niesprawiedliwy i zbyt często odchodzą ci, którzy mogliby jeszcze długo służyć drugiemu człowiekowi.

 5. 13
  1

  Cudowny dobry człowiek. Życzliwy i zawsze uśmiechnięty. Więcej takich kapłanów byłoby więcej młodzieży w kościele. Odszedł do domu Ojca. Módlmy się za Księdza Krzysztofa. Jest nam ciężko od ponad tygodnia. Też twierdzę że skupić sięna modlitwie można w swojej izdebce. Znaliśmy się od1994 roku. Prawdziwy kapłan. Śpij w spokoju. My będziemy oczekiwać spotkania z tobą. Dzięki tak zawsze odpisywałem. Błogosławieństwa. Wieczne odpoczywanie racz dać mu Panie.

 6. 10
  1

  Ksiądz proboszcz był dobrym cudowne czlowiekiem oraz księdzem. Odszedł do domu Ojca. Módlmy się za Księdza Krzysztofa. Dzięki błogosławieństwa. Tak odpisywałem.
  Śpij w spokoju. A my jeszcze w biegu.

 7. 9
  1

  Cudowny i życzliwy człowiek. Znaliśmy Proboszcza jaszcze jako wikarego. Nigdy nie odmówił posługi kapłana. Dzięki za wszystko błogosławieństwa na dalszą drogę.

 8. 8
  1

  Dziękuję księże za wszystko co dla mnie zrobiłeś byłeś wspaniałym człowiekiem i księdzem byłeś także dla mnie jak rodzina będzie mi Cię bardzo mocno brakowało. 😪😪😪😪

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick