„To nie do zaakceptowania” – Senatorzy RP o publicznym szkalowaniu medyków i pracowników DPS

18
Senatorzy Rzeczypospolitej wystosowali oświadczenie w sprawie "publicznego szkalowania pracowników służby zdrowia i DPS". To odpowiedź na - jak piszą członkowie Senatu - wypowiedź Sekretarza Stanu w Ministerstwie Zdrowia, który stwierdził, że "pracownicy medyczni bagatelizują procedury bezpieczeństwa związanego z koronawirusem". Podpisy pod oświadczeniem złożyli także Ewa Matecka oraz Janusz Pęcherz.

Apel wystosowany przez Senatorów Rzeczypospolitej Polskiej ma na celu – jak napisali jego autorzy – wezwać przedstawicieli Rządu RP do zaprzestania działań i wypowiedzi godzących w dobre imię pracowników Domów Pomocy Społecznych oraz personelu medycznego podczas pandemii wirusa SARS-CoV-2. „W ostatnich dniach mieliśmy do czynienia z działaniami i wypowiedziami przedstawicieli Rządu RP, godzącymi w dobre imię wszystkich pracowników systemu ochrony zdrowia i DPS-ów. Pan Waldemar Kraska, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia stwierdził np., iż pracownicy medyczni bagatelizują procedury bezpieczeństwa związane z koronawirusem. Nie do zaakceptowania jest wystawianie przez wojewodów nakazów pracy dla m.in. matek na urlopach macierzyńskich, samotnie wychowujących dzieci czy kobiet w ciąży do walki z pandemią COVID-19. Skandalem jest nakładanie wielotysięcznych kar na te osoby” – czytamy w oświadczeniu.

CZYTAJ TEŻ: Mieszkanki Ostrowa wpadły na pomysł zbiórki dla DPS-u. Przyłącza się do nich coraz więcej osób

Zdaniem senatorów z wypowiedzi rządzących można wysnuć wniosek, że za rozprzestrzenianiem się wirusa stoją nieodpowiednie zachowania personelu medycznego i pracowników DPS-ów. „Tymczasem głównymi powodami problemów w placówkach ochrony zdrowia i Domach Pomocy Społecznej są mała liczba testów na obecność wirusa, niedostatek środków ochrony osobistej oraz braki kadrowe” – brzmi dalsza część oświadczenia.

CAŁOŚĆ OŚWIADCZENIA MOŻNA PRZECZYTAĆ TUTAJ

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

18 KOMENTARZE

  1. W kraju gdzie mgr Ziobro jest Ministrem Sprawiedliwości i Prokuratorem Generalnym, towarzyskie odkrycie Prezesa mgr Przyłębska prezesem TK, a prokurator stanu wojennego Piotrowicz i Krystyna Pawłowicz udają niezależnych sędziów TK, szefem NIK typ o szemranym autoramencie Banaś, nie oczekujmy, że rządzący będą dbali o interes społeczeństwa i kierowali się przyzwoitością.
    Jeżeli PIS, wbrew woli większości Polaków – jak wskazują wszystkie sondaże – doprowadzi do wyborów w których niejaki Sasin pokieruje wyborem Andrzeja Dudy na kolejną kadencje to demoralizacja tej władzy będzie postępować lawinowo.
    Naprawdę takiego państwa chcemy?!

  2. Obiecałem sobie nie reagować na głupotę niektórych ,ale nie potrafię obojętnie przejść wobec wpisu „niejakiej”Eli .Otóż droga pani to jak zachowała się Pani Senator Ewa Matecka by pomóc pracownikom i mieszkańcom DPS Psary wie niewielu ale proszę przyjąć do wiadomości ,że działania Pani Senator były kluczowymi dla opanowania sytuacji zdrowotnej tej Placówki . Pani Senator proszę przyjąć Gorące podziękowanie od Pracowników i Mieszkańców DPS Psary za okazaną pomoc .

    • Gdzie byłeś , co zrobiłeś komunisto z wyboru dzisiaj mieniącym się demokratą – w końcu bierzesz za coś kasę . DPS Psary pod zarządem samorządowców , jedyna osoba która wykazała troskę to Pan Rajski i Pan Mikołajczyk.

  3. na podstawie niektórych komentarzy widać ,że ból straszny ,ze Pani Senator zajmuje miejsce jak sie niektórym wydaje należne panu Mikołajczykowi ,cóż wybór tych głosujących ,myślę ,że więcej będzie zawiedzionych po ewentualnej przegranej pana Dudy i Pis po tym trudnym czasie

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick