DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Mieszkanki Ostrowa wpadły na pomysł zbiórki dla DPS-u. Przyłącza się do nich coraz więcej osób

Nie chciały być obojętne na cierpienie starszych osób. Nie mogły zostać wolontariuszkami i wesprzeć personel medyczny. Wpadły jednak na pomysł, że mogą pomóc w zupełnie innych sposób. Wykonały telefon do dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Psarach i po kilku minutach była znana lista potrzeb. – Dowiedziałyśmy się, że podstawowe potrzeby są zapewnione, ale brakowało kilku rzeczy, które sprawiłyby radość pensjonariuszom i które także są potrzebne – informuje jedna z inicjatorek akcji, która chce pozostać anonimowa.

Na liście potrzeb, która została przedstawiona przez władze DPS-u, znajdują się m.in.: dezodoranty, kremy do rąk, mydło w kostkach, pasty do zębów, jednorazowe podkłady, prześcieradła na gumce, małe ręczniki, pościele (160 cm), jednorazowe myjki oraz żywność w tym kawa, cukier, czekolady, cukierki oraz oranżady.

CZYTAJ: Ujemne wyniki u pracowników DPS-u w Psarach. Mogą wrócić do domu!

Jedna z inicjatorek akcji poprosiła o pomoc Szymona Matyśkiewicza. Ostrowski pedagog i radny miejski zaangażował młodzież w ramach inicjatywy „Ostrów – Lubimy pomagać”. Tym sposobem odzew jest coraz większy, bo informacja o zbiórce dociera do coraz większej liczby mieszkańców miasta. – Zainteresowanie jest dosyć duże. Rozdzwoniły się telefony. W pomoc zaangażowała się pani Ewa Konieczna z Bożego Podwórka (w sąsiedztwie Konkatedry – przyp. red.), która jest na świetlicy, gdzie będą gromadzone dary dla pensjonariuszy DPS-u. To właśnie tam można przynosić wszystkie potrzebne rzeczy – wyjaśnia w rozmowie z portalem wlkp24.info.

Zbiórka trwa od poniedziałku 20 kwietnia do czwartku 23 kwietnia (od 9.00 do 16.00), ale już w sobotę dotarła do DPS-u pierwsza dostawa słodyczy i owoców, aby umilić ten trudny czas pensjonariuszom. W środę natomiast pojedzie kolejny. – Namawiamy znajomych, aby przyłączyli się do pieczenia ciast. Przyłączają się do nas kolejne osoby. Myślę, że zawieziemy tam kilkadziesiąt blach – dodaje jedna z inicjatorek.

Kolejne transporty mają zostać zorganizowane w czwartek i piątek, aby kolejno dowieźć wszystko to, co uda się zebrać. – W czwartek zostaną przygotowane wędliny. W ich zorganizowanie zaangażował się inny z ostrowskich radnych. Firma z Ostrowa Wielkopolskiego, która zajmuje się porcelaną, chce przekazać każdemu z podopiecznych ładny kubek. Rzeźnicy przygotują świeże mięso i kiełbasy – wylicza Matyśkiewicz.

Inicjatorki akcji nie po raz pierwszy włączają się w pomoc potrzebującym. Wcześniej zaangażowały się m.in. w zbieranie pieniędzy na leczenie chorej Matyldy w USA, która musiała przejść operację ratującą życie. Był też koncert charytatywny dla Adasia ze Szkoły Podstawowej nr. 5 w Ostrowie Wielkopolskim. Obie akcje zakończyły się sukcesem.

CZYTAJ: Maleńka Sandra walczy z czasem. Potrzebne jest 10 milionów złotych!

Napisz do autora

Komentarze (10)
 • P
  Pracownica

  poniedziałek, 20 kwietnia, 2020

  Wyrazy uznania dla wszystkich, którzy w tych trudnych czasach nie boją się pomagać:) są jeszcze dobrzy ludzie na świecie:)

  Odpowiedz
 • O
  Ostrowianin

  poniedziałek, 20 kwietnia, 2020

  I o to chodzi pomagać i nie chwalić się tym .Brawo

  Odpowiedz
 • W
  Wlkp

  poniedziałek, 20 kwietnia, 2020

  Poproszę o adres tej świetlicy

  Odpowiedz
 • E
  Edward

  poniedziałek, 20 kwietnia, 2020

  https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,173952,25882860,dramat-w-dps-ach-minister-rodziny-sytuacja-jest-pod-kontrola.html#a=350&c=163&t=14&g=b&s=BoxNewsImg9

  Odpowiedz
 • W
  werd

  poniedziałek, 20 kwietnia, 2020

  Panie Edwardzie na poczatku pandemii też rząd PiS-u mowił ” sytuacja jest pod kontrolą ” i co? WIELKA KLAPA! Niech ta minister wody nie leje jak Pinokio !

  Odpowiedz
 • P
  Poznań

  poniedziałek, 20 kwietnia, 2020

  Bravo. Pozdrawiamy rowniez wszystkich seniorów i modlimy się o Wasze zdrowie!!

  Odpowiedz
 • GR
  Gratulacje Rysiu

  poniedziałek, 20 kwietnia, 2020

  Super. Dwie panie wpadły na pomysł, podłączył się radny, który w czasie pandemii jest bardzo aktywny, zbierane są słodycze, owoce, kiełbasy i co tam jeszcze w czasie, kiedy podopiecznym brakuje ręczników papierowych, papieru toaletowego. W ośrodku potrzebna jest chemia, środki do higieny osobistej. W czasie tego wielkiego szumu medialnego grupa ludzi zachęconych przez pewnego dobrego duszka im. Ryszard, dostarcza już drugi duży transport do Psar. Transport złożony z ofiarowanego zaopatrzenia przez różne firmy i grupę ludzi dobrej woli. Bez kamer, fleszów, szumu medialnego, bez promocji polityków. I to jest wspaniałe.

  Odpowiedz
 • W
  Wlkp

  poniedziałek, 20 kwietnia, 2020

  „Byliśmy krajem bohaterskich dzieci -stajemy się krajem bezbronnych starców” D.Passent .Jaka to gorzka prawda musimy pomóc niech Ci bezbronni ludzie jeszcze się uśmiechną. Chylmy czoła przed pomagającymi,Ostrowianie z Psarami,Krotoszynem,Kaliszem, Poznaniem dziekujemy lekarzom i calej opiece zdrowotnej

  Odpowiedz
 • D
  Darek

  środa, 22 kwietnia, 2020

  Warto zobaczyć jaką mamy super minister !!!! Wstyd na całą Polskę https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus-w-polsce-drwiny-z-minister-marleny-malag-za-wywiad-w-radiu-6502272348047489a

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz