To koniec „barierozy”?

0
Fot. jarocin.pl
Biało-czerwone bariery odgradzające Park Miejski w Jarocinie od ulicy, właśnie znikają. Trwa ich demontaż, który ma na celu "uporządkowanie przestrzeni wokół rewitalizowanego Parku Radolińskich".

Metalowe bariery, które do tej pory szczelnie odgradzały park od ulicy, są właśnie demontowane na odcinku od ulicy św. Ducha do ulicy Kasztanowej (na szerokości dawnej drogi krajowej nr 11), a więc na odcinku, na którym rozpościera się Park Miejski w Jarocinie.

– Stało się to możliwe dzięki temu, że obecnie zarządcą tej drogi jest gmina Jarocin. Jeśli efekt spodoba się mieszkańcom niewykluczone, że biało-czerwone bariery znikną z całego przebiegu byłej jedenastki w Jarocinie. W takim przypadku w ich miejsce pojawią się nasadzenia zieleni średniej i drzew – mówi Robert Kaźmierczak, wiceburmistrz Jarocina.

>> Jesteśmy też na Facebooku. Polub nasz fanpage! <<

Likwidacja „barierozy”, o której mówił kilkanaście miesięcy temu wiceburmistrz, staje się faktem. Demontaż barierek, nie oznacza, że władze gminy przestały dbać o bezpieczeństwo mieszkańców. Na skarpach przy parku zostanie zamontowane nowe ogrodzenie w kolorze grafitowym, które nie będzie się tak rzucać w oczy.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick