Telewizja Polska odpowiada zespołowi Big Cyc!

15
Jeden z liderów zespołu Big Cyc - Krzysztof Skiba, wczoraj na swoim profilu facebookowym opublikował oświadczenie zespołu, którego utwór był wykorzystany w programie TVP Info "W tyle wizji". Utwór "Jak słodko zostać świrem" został puszczony w materiale o protestach pod Sejmem. Muzycy nie zgadzają się z kontekstem wykorzystania piosenki.

W dniu 23.07.2018 na antenie TVP Info w programie „W tyle wizji” wykorzystano bez zgody zespołu naszą piosenkę „Jak słodko zostać świrem”. Piosenka została użyta jako ilustracja muzyczna do materiału wyśmiewającego uczestników protestów pod Sejmem. Było to nawiązanie do słów marszałka senatu Stanisława Karczewskiego o „świrach pod sejmem”. O całym zdarzeniu wykorzystania piosenki poinformowali nas oburzeni fani zespołu.
– tak brzmi fragment oświadczenia zespołu Big Cyc.

Big Cyc żąda zadośćuczynienia od TVP Info. Chodzi o bezprawne wykorzystanie utworu!

Zaraz po wystosowaniu oświadczenia przez zespół Big Cyc postanowiliśmy skontaktować się z Telewizją Polską. Rzecznik prasowy odpowiedział nam drogą mailową na zarzuty zespołu.

 

Szanowny Panie,

Telewizja Polska oświadcza, iż wykorzystanie fragmentu piosenki „Jak słodko zostać świrem” zespołu Big Cyc nastąpiło na podstawie licencji, wynikającej z umowy generalnej zawartej pomiędzy Telewizją Polską a Stowarzyszeniem Autorów ZAIKS. Zatem, wykorzystanie to nie miało charakteru bezprawnego.

Jednocześnie Telewizja Polska dopełniła obowiązków związanych ze zgłoszeniem wykorzystania tego utworu, co stanowi podstawę do wypłaty wynagrodzeń dla osób uprawnionych z tytułu praw autorskich i pokrewnych.

Poza tym, wykorzystanie to miało miejsce w audycji o charakterze satyrycznym, co tym samym wyklucza jego bezprawny charakter.

Zamiarem telewizji publicznej nie było zawłaszczenie czyjejś pracy lub obrażenie kogokolwiek.

Pragniemy też przypomnieć, że w przeszłości, kiedy pan Skiba bywał odpłatnie gościem programu „W tyle wizji” fragmenty piosenek zespołu Big Cyc były wielokrotnie wykorzystywane do materiałów satyrycznych emitowanych w trakcie audycji. Nie wywoływało to wówczas podobnych jak ostatnio, niezrozumiałych i bezpodstawnych reakcji zespołu.

Z poważaniem
Centrum Informacji TVP

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

15 KOMENTARZE

 1. Widać, że chłopaki za dużo oglądają telewizji stąd muszą ciągle używać okularów przeciwsłonecznych. Ciekawe czy opłacają abonament RTV?

  • Ja to oglądam – Telewizja Polska – w przeciwieństwie do innych telewizji siejących niemiecką propagandę

  • Ja oglądam, bo przynajmniej mam rzetelne i prawdziwe informacje. Nie oglądam TVN i oglądać nie będę bo propagandy totalnej opozycji mam dosyć.

 2. Tylko TVP oglądam i nie narzekam Informacje rzetelne a nie takie które pasują niemieckiej i brukselskiej propagamdzie !!!!!!!!!!!

  • Bo Ci szkoda kasy na inne stacje, a TVP oglądasz nie płacąc, albo liczysz na klakierskie zniżki.

 3. Co na uwięzi metalowego łańcucha trzyma ten pierwszy muzykant na zdjęciu od prawej? Czyżby w spodniach miał pytona?

 4. Big Cyc też używał w przeszłości wizerunki polityków np, Renatę Beger, Kaczyńskich, Wałęsę, Jaruzelskiego i nikt odszkodowań od nich nie chciał. Może ta akcja jest tylko po to żeby szumu trochę zrobić.

 5. Ja też oglądam TVP – i pragnę przypomnieć tym krzykaczom co nazywają TVP -TVPiS
  że jeszcze 3 lata temu TVP było TVPO i wszystko było OK więc puknijcie się w pierś i przestańcie biadolić

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick