Big Cyc żąda zadośćuczynienia od TVP Info. Chodzi o bezprawne wykorzystanie utworu

15
fot. Oficjalna strona zespołu Big Cyc
Fragment utworu "Jak słodko zostać świrem" zespołu Big Cyc został wykorzystany w jednym z programów TVP Info. Nie byłoby w tym nic oburzającego dla zespołu gdyby nie fakt, że utwór ten został wykorzystany, by ośmieszyć protestujących przed Sejmem.

Utwór został użyty jako tło do pokazania protestujących przed Sejmem Rzeczypospolitej Polskiej. Program „W tyle wizji” został wyemitowany przedwczoraj (23 lipca) na antenie TVP Info.  – Nie mamy nic przeciwko, by wykorzystywać nasze utwory, ale nie w takim kontekście. Dostaliśmy wczoraj kilka telefonów i wiadomości od zdenerwowanych fanów, którzy oglądali wczorajszy program. Nikt nas nie poinformował, że zamierza wykorzystać nasz utwór w takim kontekście – stąd nasze oburzenie –powiedział portalowi Jacek Jędrzejak, wokalista zespołu Big Cyc.

Zespół postanowił wydać oświadczenie i żąda wypłaty zadośćuczynienia w kwocie miliona złotych, która ma zostać przekazana na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jeśli prośba zespołu nie zostanie spełniona, zdecydują się na pozwanie Telewizji Polskiej.

Oświadczenie zespołu Big Cyc w związku z bezprawnym wykorzystaniem utworu przez TVP Info

W dniu 23.07.2018 na antenie TVP Info w programie „W tyle wizji” wykorzystano bez zgody zespołu naszą piosenkę „Jak słodko zostać świrem”. Piosenka została użyta jako ilustracja muzyczna do materiału wyśmiewającego uczestników protestów pod Sejmem. Było to nawiązanie do słów marszałka senatu Stanisława Karczewskiego o „świrach pod sejmem”. O całym zdarzeniu wykorzystania piosenki poinformowali nas oburzeni fani zespołu.
Nie ma i nigdy nie będzie zgody na posługiwanie się naszą twórczością w materiałach propagandowych służących polityce Prawa i Sprawiedliwości. Takie bezprawne chwyty telewizji sugerują poparcie artystów dla niszczenia wolnych sądów w Polsce.
Żądamy od TVP przeprosin zespołu na antenie TVP Info w programie „W tyle wizji” i poinformowanie widzów, że piosenka została użyta bez zgody zespołu. Żądamy wpłaty miliona złotych na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy tytułem zadośćuczynienia za straty moralne i wizerunkowe jakie poniósł zespół Big Cyc w związku z sugestią poparcia dla polityki PiS.
W przypadku odmowy spełnienia naszych żądań, będziemy domagać się spełnienia tych warunków na drodze sądowej.
Zespół Big Cyc

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

15 KOMENTARZE

    • Słucha czy nie słucha mają prawo decydować o tym kto kto i w jakim kontekście wykorzystuje ich utwory.

  1. POPIERAM ! Jednak Krzysztofowi SKIBIE nie zapomnę udziału …. w programie (właśnie) …. „W tyle wizji” !!!!!!!!! No ale czego nie robi się dla …

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick