Tarot – magia zamknięta w kartach [ARTYKUŁ SPONSOROWANY]

0
Czym jest tarot? Najprościej rzecz ujmując - talią kart. Służy ona przede wszystkim do wróżb - niewielu wie jednak, że za jej pomocą można również grać i medytować. Początków jej istnienia należy szukać w XV wieku. Od tamtej pory talia tarota ewoluowała wielokrotnie, a jego fenomenem zainteresowali się nawet wybitni psychologowie - z Carlem Gustavem Jungiem na czele. Współczesne talie składają się z Małych Arkanów i Wielkich Arkanów. Wykonywane są przez najróżniejszych twórców i są wynikiem ich wyobrażeń i ekspresji artystycznej.

Jak zbudowana jest talia tarota?

Współczesne talie różnią się nieco od swoich protoplastów. Klasyczna talia tarota składa się dziś z 78 kart, na które składają się Małe Arkana i Wielkie Arkana. Wielkie Arkana są archetypami 22 zdarzeń i postaci, z których każda posiada unikalne znaczenie podlegające interpretacji. Wśród nich znajdziemy: Głupca, Kuglarza, Kapłankę, Cesarzową, Cesarza, Papieża, Kochanków, Rydwan, Sprawiedliwość, Starca, Koło Fortuny, Siłę, Wisielca, Śmierć, Powściągliwość, Diabła, Wieżę, Gwiazdę, Księżyc, Słońce, Sąd Ostateczny i Świat. Małe Arkana są natomiast grupą składającą się z kart od asa do dziesiątki oraz Pazia, Królowej, Króla i Rycerza. Podzielić je można na cztery główne grupy – Monety, Miecze, Kielichy i Różdżki. Każda z kart posiada swoje symboliczne znaczenie i dopiero odpowiednie ułożenie tarota pozwala na wyinterpretowanie całej historii, która może być wróżbą dla zainteresowanego. Właśnie dlatego warto skonsultować znaczenie kart z osobą wtajemniczoną. Tarot jest bowiem wiedzą z pogranicza magii i rzeczywistości, która przez wielu traktowana jest z przymrużeniem oka. To właśnie ukryte w kartach tajemnice i niejasności przyciągają ludzi do tarota.

Tarot w internecie – poznaj swoją przyszłość

Ezoteryka i wróżby przeżywają drugą młodość dzięki internetowi. To właśnie w sieci znajdziemy najwięcej możliwości poznania swojej przyszłości i spotkania się z magią. Nic więc dziwnego, że setki internautów codziennie kierują swoje kroki w stronę serwisów internetowych, które oferują uchylenia rąbka skrywanych przez los tajemnic. Część z nich oferuje nawet możliwość wylosowania jednej karty z talii tarota. Dzięki temu użytkownik otrzymuje prostą wróżbę, która oparta jest na znaczeniu i symbolice wylosowanej karty. Za pośrednictwem internetu możemy też skontaktować się z posiadaczami wiedzy tajemnej, którzy w pełniejszy sposób potrafią interpretować tarota. Sieć odpowie także na pytania dotyczące zasad gry magiczną talią i jej użyteczności przy medytacji. Pamiętajmy jednak, że jest to obcowanie z siłami, o których możemy nie mieć pojęcia. Nie warto też ślepo kierować się wróżbami i wskazówkami płynącymi z tarota. Być może ostatecznie to każdy z nas kieruje swoim przeznaczeniem i losem.

redaktor wlkp24.info
redakcja@wlkp24.info

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick