Targowiska, zieleniaki i stragany zamknięte! To decyzja wojewódzkiego sanepidu

7
Targowiska w Ostrowie Wielkopolskim zostaną zamknięte - taką decyzję podjął Wielkopolski Państwowy Wojewódzki Inspektorat Sanitarny ze względu na sytuację epidemiczną. Właściciele straganów na zamknięcie mają czas do 28 marca, czyli do soboty.

We wtorek Mateusz Morawiecki poinformował o nowych ograniczeniach w życiu codziennym Polaków. Do 11 kwietnia wyjście z domu powinno być podyktowane bardzo ważnym powodem (praca, zakupy, wizyta w aptece lub u lekarza). Liczba osób w zgromadzeniu nie może przekraczać dwóch.

W związku z tym decyzją Wielkopolskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego nakazuje się bezwzględne zamknięcie wszystkich miejsc sprzedaży z punktów otwartych (stragany, kramy) zlokalizowanych na targowiskach z terenu powiatu ostrowskiego.

Zamknięcia punktów należy dokonać w momencie wysprzedania towarów łatwo psujących się, jednak nie później, niż do 28 marca 2020 r.

CZYTAJ TAKŻE: Tarcza Antykryzysowa. Poznaliśmy pierwsze konkrety

Zakaz ten nie dotyczy obiektów o infrastrukturze zamkniętej – budynków stałych zlokalizowanych na targowiskach pod warunkiem zastosowania przez sprzedających procedur chroniących ich, oraz kupujących, przed zarażeniem.

Decyzja wielkopolskiego sanepidu dotyczy miejsc przy ulicy Głogowskiej oraz Witosa, a terenu zieleniaków przy ulicy Paderewskiego i Konopnickiej.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

7 KOMENTARZE

  1. 10

    To l.epiej spedzic wszystkich do marketow bo tam jest bezpieczniej tak? Wiekszej glupoty nie mozna wymyslec. A moze tak dziala lobby wlascicieli marketow?

  2. Opamiętajmy się i nie twórzmy paranoi, targowiska są na otwartej przestrzeni a nie klimatyzowanym blaszakiem………. gdzie krążą patogeny.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick