„Talerz zupy dla każdego”. Już za kilka dni akcja na ostrowskim Rynku

2
Fot. UM Ostrów
Pierwsza z czterech akcji nazwanej "Talerz zupy dla każdego" odbędzie się w środę, 15 września w Ostrowie Wielkopolskim. Na tamtejszym Rynku będzie można zjeść ciepły posiłek. Akcja jest dedykowana wszystkim mieszkańcom miasta i ma zwrócić uwagę na problem niedożywienia. W kolejnych miesiącach odbędą się następne. Zaplanowano cztery tego typu wydarzenia.

Część zwycięskich projektów w ramach Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego 2020 już została zrealizowana, kolejne czekają jeszcze na swoją kolej. Jedną z nich jest inicjatywa „Talerz zupy dla każdego”. To forma doraźnej pomocy oraz zwrócenia uwagi na problem niedożywienia.

CZYTAJ TEŻ: Oddaj krew z kablówką 2021 w liczbach. Wiemy, ile oddaliście krwi!

Problem niedożywienia, z którym borykają się mieszkańcy wielu krajów (zarówno dorośli, jak i dzieci) nie jest zbyt często tematem rozmów m.in. w mediach. Nie oznacza to jednak, że to zjawisko nie występuje. Wręcz przeciwnie. Talerz zupy nie rozwiąże tego problemu, ale zwiększy świadomość i doraźnie pomoże zwłaszcza tym najbardziej potrzebującym.

W środę, 15 września (od 12.00 do 16.00) na ostrowskim Rynku odbędzie się akcja, która ma przynajmniej doraźnie pomóc w walce z niedożywieniem. Rok temu inicjatywa spotkała się ze sporym zainteresowanie. Zdaniem pomysłodawców akcji, jej celem jest integracja mieszkańców, a nie tylko zjedzenie ciepłego posiłku przez najuboższych. Jednak ta inicjatywa została skierowana do wszystkich, bo każdy będzie mógł skorzystać z posiłku. – Jestem bardzo dumna z pomysłodawców tego zadania, którzy zgłosili je z myślą o osobach potrzebujących wsparcia, ale także z mieszkańców naszego miasta, którzy właśnie na to zadanie oddali swój głos. To pokazuje empatię ostrowian i chęć pomocy tym, którzy jej potrzebują – podkreśla Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Akcja „Talerz zupy dla każdego” odbędzie się czterokrotnie. Po raz pierwszy właśnie 15 września. Następne edycje zostaną zorganizowane w kolejnych miesiącach tego roku.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. Będzie można zobaczyć jaki dobrobyt panuje w Polsce…. bo niby wielkie sieci handlowe, towarów masa a ludzie chodzą coraz biedniejsi…szarość i bieda. A PiSiory tylko się chwalą co dają …niby dają,

  2. Ostatnio 2 razy kupowałam w sobotę kwiaty na zielonym rynku. Jakaś organizacja wydawała tam posiłki. Osób korzystających było całkiem sporo.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick