Oddaj krew z kablówką 2021 w liczbach. Wiemy, ile oddaliście krwi!

2
Fot. Hanna Olejnik/wlkp24.info
Podsumowaliśmy akcję Oddaj krew z kablówką 2021. Liczby przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Mimo pandemii, krwiodawcy ponownie nie zawiedli i stawili się tym razem w Arenie Ostrów, aby podzielić się bezcennym lekiem z chorymi i poszkodowanymi, dla których jej podanie jest niezbędne, aby móc walczyć o życie i zdrowie. W tym roku oddaliście aż 111 litrów! Dziękujemy!

16. edycja akcji Oddaj krew z kablówką przeszła do historii. Kurz powoli opadł, a my mieliśmy czas na podsumowanie tego wydarzenia. Po raz 16. zaskoczyliście nas frekwencją, choć byliśmy pełni obaw o to, czy wszystko się uda. Czas pandemii i ponad rok przerwy od poprzedniej, jubileuszowej edycji, a także nowe miejsce (Arena Ostrów, a nie dziedziniec Telewizji Proart) powodowały, że stawialiśmy sobie wiele pytań. – Do końca zastanawialiśmy się, czy podjąć wyzwanie i zorganizować akcję w 2020 roku. Uznaliśmy jednak, że byłoby to zbyt duże ryzyko. Kiedy więc powróciliśmy z akcją w tym roku i zobaczyliśmy krwiodawców w środę rano, sprawiło nam to tak ogromną radość i poczuliśmy, że faktycznie to, co robimy, ma sens – powiedziała Anna Okrój, dyrektor generalna Telewizji Proart.

ZOBACZ TEŻ: Medal od Honorowych Dawców Krwi dla Telewizji Proart i portalu wlkp24.info

Teraz wiemy, że wszystko się udało. Dzięki Wam, krwiodawcy! Pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu zarejestrowały 284 osoby, z czego 246 oddało krew. Zebrano 111 litrów! To świetny wynik. Dzięki każdej kropli będzie można uratować wiele istnień. Chorzy i poszkodowani, dla których krew jest niezbędna, będą mogli otrzymać w porę pomoc.

screen z krwiodawstwo.kalisz.pl

Dziękujemy za udział każdemu krwiodawcy, każdemu partnerowi i sponsorowi. Wszyscy przyczyniliście się do tego sukcesu!

Sponsorami głównymi akcji Oddaj krew z kablówką 2021 byli: Biuro Podróży Planet Tours, BHP Oszczęda, Dombud, Trasko Automatyka, Malesa Pokrycia Dachowe.

Akcję wsparli: PROMAX, Spółka Ostrowskie Inwestycje Sportowe, Miasto Ostrów Wielkopolski, Skoplast, Feniks – centrum budowlane, Bank Spółdzielczy w Raszkowie, Ostrowskie Centrum Optyczne, Bricomarche, Jeta, Augusto Jarocin, Auto Centrum Lis, P.P.H.U. Nowaccy, PHU Elmex, Mima, Galeria Ostrovia, Restauracja i Hotel Komeda, Szkoła spadochronowa Antigravity, Społeczna Akademia Nauk w Ostrowie Wielkopolskim, Internetowy bank głosów Mikrofonika, Klub Czekolada, Cukiernia i Delikatesy Gusto, Bistro Lawenda, Akademia Kaliska, Kino Helios w Ostrowie Wielkopolskim, Vixon Media, Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski, Woseba, Pollena Ostrzeszów, Lazur, Hotel Restauracja Pod Dębami, Wielkopolska Izba Lekarska.

Do zobaczenia za rok!

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. Popieram akcję , szkoda że sam nie mogę oddawać krwi , ale zobaczcie jak są maseczki zakładane, po co w ogóle je zakładać, chyba tylko żeby nie dostać mandatu. W sklepach dużo osób nie nosi w ogóle, w tv minister od niezdrowia straszy 4 falą i następnymi ,a tu fali nie widać. Ile my z tym dziwnym wirusem jeszcze będziemy się męczyć?? Dbajcie ludzie o odporność i poziom vit D3, to powinniście się uchronić przed wirusem, ale rzadko który lekarz wam to powie

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick