Tak wyglądała ewakuacja DPS-u [ZOBACZ ZDJĘCIA]

10
Fot. Wojska Obrony Terytorialnej
Jak wyglądała ewakuacja Domu Pomocy Społecznej w Kaliszu? Na wlkp24.info prezentujemy zdjęcia z tej akcji. Przetransportowanie chorych na COVID-19 do Poznania pozwoli lepiej zorganizować pracę ośrodka. Pozytywne wiadomości płyną też z Centrum Opieki Długoterminowej "Salus" w Kaliszu, dokąd trafią kolejni wolontariusze do pomocy. Tamtejszy personel jest zakażony koronawirusem i wycieńczony nieprzerwaną pracą. Potrzebni są kolejni wolontariusze, aby wymienić opiekunów.

W sobotę o godz. 2.00 w nocy zakończyła się ewakuacja chorych na COVID-19 podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Kaliszu. Przetransportowanych do szpitala jednoimiennego w Poznaniu miało zostać 27 osób, ale jedna z nich zmarła tuż przed rozpoczęciem działań przygotowujących do transportu.

POZYTYWNE WIEŚCI Z GMINY RASZKÓW: Tysiące maseczek i setki litrów płynu dezynfekującego dociera do mieszkańców

Jak informowaliśmy w piątek, przetransportowanie chorych do Poznania, ma pomóc w lepszym zorganizowaniu pracy placówki, w której przebywa obecnie 136 pensjonariuszy. 8 podopiecznych znajduje się pod opieką lekarzy w szpitalu, a 4 z nich jest zakażonych koronawirusem. „Do transportu wykorzystano 6 karetek wojskowych. Była to połączona operacja cywilnych służb medycznych i sanitarnych, żołnierzy WOT i podchorążych Akademii Wojsk Lądowych, Wojsk Lądowych i Żandarmerii Wojskowej wspierana przez policję i PSP. Łącznie w ewakuacji medycznej oraz trwającej wciąż dekontaminacji uczestniczy 43 żołnierzy z: 12. Wielkopolskiej Brygady OT, 2. Wojskowego Szpitala Polowego z Wrocławia, 6. batalionu chemicznego Sił Powietrznych ze Śremu oraz podchorążowie AWL” – informuje płk Marek Pietrzak, rzecznik prasowy Wojsk Obrony Terytorialnej.

NIE PRZEGAP: Gimnastyka dla seniora w Telewizji Proart

Dobre informacje płyną także z Centrum Opieki Długoterminowej „Salus” w Kaliszu. W związku z tym, że pacjentami opiekuje się zakażony koronawirusem i wycieńczony personel, który działa w okrojonym składzie, także podjęto decyzję o częściowej ewakuacji. Mowa o 9 osobach (jednej z wynikiem dodatnim i 8 z podejrzeniem zakażenia). – Dzięki staraniom wojewody wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka we współpracy z Siostrami Dominikankami z Broniszewic, trafi tam kolejnych troje wolontariuszy z Katowic. To siostra zakonna franciszkanka z długoletnim stażem w pracy w domu pomocy społecznej oraz pielęgniarz i ratownik medyczny. Jest to kolejne wsparcie  kadry opiekuńczo-pielęgniarskiej  w opiece nad pacjentami ze strony wojewody, wcześniej trzy osoby już rozpoczęły pracę w Salusie. Wojewoda Wielkopolski skierował także do pracy w tym ośrodku 17 pielęgniarek oraz 5 opiekunów. Wcześniej prowadzone były rozmowy z okręgową izbą pielęgniarek i położonych w celu pozyskania chętnych medyków do pracy między innymi w Salusie – informuje Tomasz Stube, rzecznik prasowy Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu.

Zobacz zdjęcia z ewakuacji pensjonariuszy DPS-u w Kaliszu

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

10 KOMENTARZE

 1. Państwa totalitarne uwielbiają akcje w środku nocy, to wzmaga strach u obywateli. Żal tych ludzi – trzymajcie się mocno!!!

 2. Przykre😞😞😞
  Dobrze że chociaż zabrali zarażonych.
  Teraz może znajdą się zdrowe osoby chętne do pracy.
  Poszłabym
  Ale ku..wa mam pękniętą łąkotke od grudnia i ledwo chodzę.
  Wytrzymajcie… będę się za Was modlić…

  • proszę Cię tylko abyś podczas tej modlitwy tak nie przeklinała , bo możesz zaszkodzić tylko sobie.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick