Gimnastyka dla seniora od jutra w Telewizji Proart [ZAPOWIEDŹ]

4
Jeśli jesteś seniorem, czyli masz powyżej 65 lat i w ostatnich tygodniach ze względu na epidemię koronawirusa ograniczyłeś wychodzenie z domu - zestaw ćwiczeń, które będzie proponował fizjoterapeuta na antenie Telewizji Proart jest właśnie dla Ciebie. Rusza cykl "Gimnastyka dla seniora", premiera w piątek 17 kwietnia o 10:30.

Ćwiczenia będzie prezentował seniorom fizjoterapeuta Marcel Stasierski. – Brak ruchu odbija się szczególnie na osobach starszych, które mają już jakieś schorzenia narządów ruchu. Z tego powodu w dłuższej perspektywie czasu mogą odczuć poważne konsekwencje zdrowotne. Seniorzy powinni ćwiczyć w domu i mieć aktywność fizyczną, by zachować zdrowie – radzi specjalista od rehabilitacji.

W cyklu „Gimnastyka dla seniora” będą proponowane ćwiczenia lekkie, łatwe do wykonania, czasami wymagające użycia rekwizytów, ale z pewnością takich, które każdy posiada w domu. Każdy odcinek będzie miał nie więcej niż 10 minut, ale nawet tych kilka minut ćwiczeń zagwarantuje seniorom utrzymanie dobrej formy. Fizjoterapeuta skupi się na tym, by gimnastyka wpływa dobrze na cały organizm, ale i na poszczególne partie ciała, np. na kręgosłup, stawy kolanowe, biodrowe… Program będzie powtarzany, więc jeśli ktoś będzie miał ochotę – może ćwiczyć kilka razy dziennie.

Pierwszy odcinek cyklu już w piątek 17 kwietnia o godzinie 10:30, powtórki o 13:00 i 17:50 oraz w sobotę 18 kwietnia o 9:40 i 13:50.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick