Tak będzie wyglądać ostrowskie Śródmieście! [NAJNOWSZE ZDJĘCIA]

23
Fot. UM Ostrów
Rewitalizacja śródmieścia Ostrowa Wielkopolskiego to jedna z największych inwestycji w tym roku. W jej skład wchodzi kilka elementów m.in. remont amfiteatru w Parku Miejskim, ogórdków jordanowskich, czy odnowa sali sesyjnej. Największym elementem jest modernizacja odcinka od Placu Rowińskiego przez Wiosny Ludów aż po koniec deptaku na ul. Kolejowej.

Projekt obejmuje modernizację ciągu ulic: Placu Rowińskiego, Wiosny Ludów i Kolejową. Ma to być przestrzen publiczna, która połączy funkcję deptaku i ulicy. Bezpieczeństwo przy zachowaniu walorów estetycznych oraz miejsc parkingowych.

Koszt całego przedsięwzięcia, jakim jest modernizacja ciągu ulic to ponad 8,5 miliona złotych. Ponad połowa tej kwoty to dofinansowanie.

CZYTAJ: Ostrów. Remont sali sesyjnej dobiega końca

CZYTAJ TAKŻE: Ostrowskie jordanki przejdą przemianę!

W olbrzymim projekcie zawarta jest też modernizacja Ogródków Jordanowskich, amfiteatru w Parku Miejskim oraz budynku Sali Sesyjnej przy ul. Powstańców Wielkopolskich. Wartość wszystkich elementów projektu to ponad 11 milionów złotych.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

23 KOMENTARZE

 1. 14
  2

  Na pierwszym zdjęciu skręt w lewo z pl.Rowinskiego w Gimnazjalna jest bardzo ostry i wąski, autobusy nie będą jeździły czasami po krawężnikach. Na deptaku będzie można parkowc tylko po lewej stronie?

 2. 21
  19

  Pani Prezydent gdzie w tym wszystkim szkolenie mlodzierzy naszych dzieci ktore graja na pastwiskach nazywanych Boiskami za Parowozownia my Kibice i Rodzice tych mlodych sportowcow nie zgadzamy sie z tymi warunkami w jakich nasze dzieci i mlodziez musi trenowac to Wstyd dla Miasta i dla Pani Pani Prezydent WSTYD!!!

 3. 19
  19

  Pani Prezydent gdzie w tym wszystkim szkolenie mlodzierzy naszych dzieci ktore graja na pastwiskach nazywanych Boiskami za Parowozownia my Kibice i Rodzice tych mlodych sportowcow nie zgadzamy sie z tymi warunkami w jakich nasze dzieci i mlodziez musi trenowac to Wstyd dla Miasta i dla Pani Pani Prezydent WSTYD!!!

 4. 12
  8

  Sporo zmian się szykuje.
  Jeśli już je wprowadzamy i ograniczamy trochę ilość miejsc do parkowania to można by iść dalej i na ulicy kaliskiej (od sądowej do rynku) wprowadzić parkowanie równoległe dla samochodów, ograniczyć prędkość do 20 lub 30 km/h (i tak szybciej tam się nie da) i umożliwić rowerzystom ruch pod prąd. To samo wprowadzić na krótkiej wrocławskiej (od rynku do chopina) a także umożliwić rowerzystom przejazd z krótkiej wrocławskiej w staszica. ułatwi to rowerzystom ruch w samym centrum miasta, nie będzie trzeba jeżdzić w około i może zachęci więcej osób do poruszania się rowerem w centrum Ostrowa.
  Ponadto ulicę Wiosny Ludów oznaczyłbym jako strefę zamieszkania z wyznaczonymi miejscami do parkowania. Umożliwi to swobodniejszy ruch pieszych w tym miejscu.
  Ciekawe jaka będzie organizacja ruchu na na placu Rowińskiego i w jaki sposób będą się przemieszczały autobusy z sądowej w gimnazjalną?

 5. 7
  12

  Bardzo ładnie na wzór Wrocławia. Mam nadzieję, że znikną te fazowane polbruki i wreszcie można będzie gładko śmignąć po deptaku na rolkach.

 6. 11
  8

  Zgadzam się w pełni z Bera Klimow. Środek piękny. Dookoła własnej d… y cud, miód malinka, a na obrzeżach miasta droga zrobiona do połowy a dalej dziura na dziurze. Brawo JA.

 7. 12
  5

  No najlepiej w tym wszystkim będzie wyglądała ta kamienica rozdziabana na filarami przy deptaku. Wszystko się rozpada. Okna jakimiś pleksi zatkane. Jak to wyglada, a wy rewitalizacje robicie. Ludzie zróbcie porządek w mieście. Kiedy były sprzątane ulice itp. W innych miastach np Wrocław to nie do pomyślenia żeby był taki syf w centrum i obrzeżach miasta. I zamiast 16 mln kredyu weźcie sobie 100 mln i zróbcie porządek. Ostrowskie barany rządzące

  • 3
   5

   Te kamienice na Kaliskiej czy pod Filarami to jest skandal. Miasto się wymawia, że to prywatna własność. To trzeba uchwalić taką presję prawną i egzekucję finansową, żeby ów właściciel sprzedał kamienicę, bo jego pop prostu nie stać na nią. Obciążyć po prostu za czynne dopuszczenie do dewastacji, która ma niekorzystny wpływ na wizerunek miasta!

  • DOKŁADNIE ! wywaliła zabytkową kostkę z Kolejowej i dała syf – płyty, na których w dzień deszczowy lub śnieżny można nogi połamać, taka ślizgawka ! I ohydne ławeczki i drzewka w donicach środeczkiem a straż pożarna jakby co nie wjedzie , Powinna być kara za zdemolowanie zabytkowej części miasta

 8. 13
  1

  A „deptak” dalej bedzie jednym wielkim parkingiem ??? Gdzie jest straz miejska lub policja ??? Zrobic wjazd na dostawe towaru w godz np 8-9 lub 10-11 lub16-17 i koniec

 9. 7
  5

  Rewitalizacja wydawanie pieniędzy w błoto. Lepiej ponaprawiać chodniki, wstawić więcej koszy na śmieci, zlikwidować tę ponurą fontannę za grube miliony z parku przy Głogowskiej a na jej miejsce wstawić jakąś rzeżbę współczesnego ostrowskiego artysty. Dba sie o centrum, z zewnątrz niby piekne kamienice od podwórka smród i ochyda z sypiącymi sie tynkami. Wjazd od strony Wrocławia do Ostrowa po lewej straszące wielkie rowy”transzeje”z obskurnymi barierkami, kto wpadł kilkanaście lat temu na budowę tych ochydnych rowów/ul.Wrocławska-osiedle Stare Kamienice/.Więcej zieleni -ale w naturalnym otoczeniu a nie betonowych otoczkach, i może w końcu ktoś pomyśli o wybudowaniu podziemnego parkingu/lub piętrowego- bo niedługo nie będzie miejsca plac przy Kontrkatedrze- gdzie co łaska…he he he he to kler łakomy. sie skończy.

 10. 6
  1

  Nie no, najlepiej to wygląda osiedle naszej królowej. Chodniki porobione, Choinka na święta, basen, klub seniora, ścieżki rowerowe a reszta wypad z baru. Nie widzicie ze to nasze miasto od dawna funkcjonuje jak prywatny folwark Klimkowej? Ma kaprys się zadłużać to może tak w swoim imieniu i swoim imieniu spłacać? Hala, basen, aquapark i inne gadżety a tu kasy brak. Chciała najpierw 10 milionów, teraz 16 milionów a hala ma kosztować 32 miliony. Ciekawe kto za to wszystko zapłaci. W mieście syf jakiego nigdy nie było i na dodatek smog. A królowa gdzie?? W sanatorium pooddychać świeżym powietrzem.

 11. No niestety sef w mieście ogromny. MZO – śmierdzi wszędzie dookoła, śmietniki pełne w centrum MZK – autobus raz na godzinę lub półtorej, OZC też wielka kpina. W centrum kamienice kopcą na potęgę zamiast podpiąć pod miejski cieplik. Szkoda na to patrzeć.

 12. A gdzie parkować samochody ? A gratulacje za parking na partyzanckie chyba czolgiem ktoś tam wjedzie bo dla osobówek się nie nadaje . Poza tym płytki na deptaku są ohydne i już brudne . Gratuluję rewitalizacji.

 13. Tragedia !!! Jak walonki do fraka i klapki do krynoliny ! Ani w tym stylu, ani w tym piękna, kolejne gówno w złotym papierku, za 20 lat do rozbiórki ! Psuje starą architekturę kto kto znów wydumał ? Kasa w BŁOTO !

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick