Ostrowskie jordanki przejdą przemianę!

2
Wielki, 11-milionowy projekt rewitalizacji śródmieścia Ostrowa Wielkopolskiego ruszył pełną parą. Centrum miasta ma zmienić się nie do poznania. Plan zakłada odnowę czterech, najbardziej uczęszczanych miejsc w Ostrowie. Podpisano już kolejną umowę – tym razem czas na drugie życie dla ogródków jordanowskich. Miejsca zabaw z bogatą historią.

Łopat i koparek jeszcze nie widać, ale pewne jest, że ostrowskie ogródki jordanowskie zmienią się nie do poznania. Miasto podpisało już umowę z wykonawcą projektu – Myślę, że to zadanie nie będzie trudne. Mamy na to całą zimę. Prace mają zakończyć się do 15 maja przyszłego roku i nie przewidujemy żadnych komplikacji – mówił Miłosz Tomicki, kierownik budowy.

Na terenie ostrowskich ogródków, stare sprzęty zostaną zastąpione nowymi. – Dodatkowo powstaną elementy przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, strefy przydzielone do poszczególnych grup wiekowych dzieci oraz terenowa siłownia dla dorosłych. Oprócz tego powstanie boisko ze sztuczną nawierzchnią do gry w piłkę nożną i koszykówkę i toalety – wymienia Dawid Piechowiak z referatu inwestycyjno-technicznego Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim.

Ogródki jordanowskie to wyjątkowe miejsce. Powstałe na terenie całego kraju place zabaw mają rozwijać i uczyć najmłodszych. Ogrody Jordana stwarzały dzieciom i młodzieży warunki sprzyjające ich pełnemu rozwojowi fizycznemu, społecznemu i psychicznemu.

Modernizacja tego miejsca to część gigantycznego projektu modernizacji śródmieścia. W jego skład wchodzi także przebudowa amfiteatru w parku miejskim, remont sali sesyjnej, a także modernizacja odcinka od Placu Rowińskiego przez Wiosny Ludów do końca deptaku. Wartość tego projektu to ponad 11 milionów złotych. Ostrów pozyskał na ten cel rekordowe dofinansowanie z Unii Europejskiej wysokości dziewięciu milionów.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. Czy nikt nie widzi, że lokalizacja takiego obiektu, w dodatku dla dzieci, jest fatalna!
    Duży ilość samochodów przejezdzacych w pobliżu zatruwa powietrze skutecznie. Przychodzenie z dziećmi w to miejsce powinno być karane (za beztroskę i głupotę)!

  2. Gdy jordanki powstaly nie bylo tylu samochodow moze wiecej spacerowac.Bardzo dobrze ze sa odnawiane,inne place zabaw sa na samym sloncu mozna by pomyslec o drzewach bo latem jest okropnie,a sluza do zabawy dzieci.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick