Szpital w Wolicy potrzebuje pomocy! Prosi o wpłacanie datków

15
Wojewódzki Specjalisty Szpital Leczenia Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy koło Kalisza znów stanie się szpitalem jednoimiennym. Na terenie placówki znajdzie się 120 łóżek, a do szpitala będą przyjmowani tylko pacjenci zakażeni koronawirusem wymagający hospitalizacji. Wolica będzie szpitalem jednoimiennym już po raz drugi. Niestety, potrzebna jest pomoc finansowe chociażby w zakupie respiratora transportowego.

Decyzją Łukasza Mikołajczyka, wojewody wielkopolskiego Szpital Leczenia Chorób Płuc i Gruźlicy znów stanie się szpitalem jednoimiennym. Na terenie szpitala będzie dostępnych 120 łóżek, które będą przeznaczone jedynie dla pacjentów zakażonych koronawirusem i wymagających hospitalizacji.

Szpital w Wolicy pełnił funkcję szpitala jednoimiennego w pierwszej połowie roku, a jego przekształcenie wzbudziło bardzo duży niepokój u dyrekcji placówki, jak i samego personelu medycznego, który nie był gotowy na tak duże zmiany.

CZYTAJ:

Wolica ponownie zacznie funkcjonować, jako szpital zakaźny już od najbliższej soboty (17.10). W mediach społecznościowych pojawił się wpis z apelem o pomoc finansową.

„Szpital w Wolicy od 17 października będzie szpitalem jednoimiennym. POTRZEBNA WASZA POMOC
Choć szpital nie wymaga teraz gruntownego remontu, jak to było w kwietniu tego roku, podczas pierwszego przekształcenia, to potrzebuje nadal POMOCY np. w zakupie respiratora transportowego dla chorych, którzy będą musieli być przewiezieni ze szpitala w Wolicy na OIOM do innego szpitala. Potrzebne są również ssaki, parawany medyczne zapewniające intymność pacjentom oraz środki ochrony osobistej, podczas pierwszych dni szpital będzie się posługiwał rezerwami medycznymi.
Na konto bankowe szpitala Konto bankowe: 80 1560 0013 2014 7512 5556 0001 mogą być wpłacane środki z dopiskiem: Darowizna dla szpitala w Wolicy. Za wszelką okazana pomoc z serca dziękujemy” 
redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

15 KOMENTARZE

 1. Nie rozumiem o co tu chodzi. Szpital potrzebuje pieniędzy, NFZ każe odraczać zabiegi bo liczy się tylko jedna choroba – covid, a składki od podatników regularnie spływają. Może to są tylko wirtualne pieniądze, tak jak respiratory?

 2. Jeśli wojewoda wydal taka decyzje to niech zapewni srodki finansowe aby szpital mogl normalnie funkcjonować ale czego można się spodziewać przecież Mikolajczyka mianowal pis

 3. To skandal, żeby ludzie musieli się zrzucać na coś, co powinien zapewnić rząd, skoro reorganizuje szpital! Ręce opadają, co pisiory zrobiły z tego kraju..

 4. Panie Duda 2 mld przekazane na partyjną telewizje, przekazane lekka ręką w celu utrzymania władzy, sowite wynagrodzenia dla podawaczy ścieku płynącego każdego dnia z telewizorów o 19.30.
  A teraz apele o pomoc i wsparcie dla ratowania zdrowia i życia obywateli.
  Wieczna hańba dla pisowskiej władzy.

  • A w sondażach nadal mają ok. 40% poparcie. Czy ten naród nigdy nie zmądrzeje? Co musi się jeszcze stać, aby przejrzał na oczy??

 5. Prezydent Polski Rzeczpospolitej milczy w sprawie Cowit !!! Zadowolony z zebranych głosów!!!!A podatnik ma płacić i zbierać na szpitale!!!! Współczuję tym wszystkim chorym na Cowid i nie tylko !!!!!!!

 6. Jestem w stanie zrozumieć, że nie mają respiratora transportowego i wystarczającej ilości ssaków (do tej pory przy normalnym funkcjonowaniu szpitala nie było tego potrzeba?), ale żeby w szpitalu nie było parawanów, jak to napisano, zapewniających intymność pacjentom, to przesada! Do tej pory pacjenci nie byli oddzieleni (osłonięci) od siebie a teraz są niezbędne parawany? Dziwię się ale wiem, że takie są realia w szpitalach.

 7. Składki na ZUS i chory fundusz zdrowia opłacam od 1978 roku, za minione osiem lat z trzech źródeł moją kasę przytulili. Teraz mają czelność żebrach o jeszcze! Dwa słowa: chamska hołota!

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick