Wojewoda: Wolica znów szpitalem jednoimiennym. Dodatkowe łóżka także w Ostrowie

0
Fot. Zrzut ekranu z konferencji prasowej WUW
Szpital Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy koło Kalisza znów stanie się szpitalem, który będzie przyjmował pacjentów zakażonych koronawirusem. Dodatkowe łóżka covidowe mają się także pojawić w szpitalu w Ostrowie Wielkopolskim oraz Kępnie. Między innymi takie decyzje ogłosił dziś Łukasz Mikołajczyk, wojewoda wielkopolski podczas dzisiejszej konferencji prasowej.

Dzisiejsze 835 przypadków zakażenia koronawirusem na terenie Wielkopolski to najwyższy wynik od początku epidemii. Wojewoda wielkopolski zdecydował o przekazaniu kolejnych 300 łóżek dla pacjentów, którzy są zakażeni koronawirusem. – Najwięcej z nich zostanie uruchomione w znanym już wszystkim szpitalu w Wolicy. Przywracamy szpital w Wolicy. Szpital ten jest już doświadczony, bo był już szpitalem jednoimiennym. Tam uruchomionych zostanie 120 łóżek – poinformował Łukasz Mikołajczyk.

Dodatkowe łóżka zostaną także uruchomione „blisko mieszkańców”. – Chcemy stworzyć bazę łóżek dla zakażonych w szpitalach na II poziomie. Podpiszę dziś decyzję m.in. dla Kępna i Ostrowa Wielkopolskiego o zwiększenie ilości łóżek. Te placówki dla których podpiszę decyzję dzisiaj, zorganizują się 21-22 października – dodał wojewoda. Miejsca w szpitalach nie będą się pojawiać natychmiast, ale na przestrzeni dni.

W tej chwili w Wielkopolsce jest 169 wolnych łóżek w tym 76 wolnych respiratorowych. Baza łóżek na chwilę obecną to 837 miejsc. Wojewoda zapewnia, że po weekendzie ich ponad 1000, a ich liczba na pewno wzrośnie.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick