DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Szkolne Centrum Mediacji Rówieśniczych

16 lutego w ostrowskiej „dziewiątce” zainaugurowano działalność Szkolnego Centrum Mediacji Rówieśniczych. Już wcześniej czternastoosobowa grupa uczniów – mediatorów, wyłonionych przez rówieśników na podstawie wyników przeprowadzonych ankiet, wzięła udział w kilkudniowych warsztatach, mających na celu upowszechnianie wiedzy o alternatywnym sposobie rozwiązywania sporów. Spotkania koordynowali radcy prawni i wykwalifikowani trenerzy.

Ważnym punktem programu była część artystyczna, w trakcie której uczniowie – mediatorzy zaprezentowali scenkę, ukazującą istotę mediacji rówieśniczych, opartą na autentycznym wydarzeniu z życia szkoły. Miłym gestem okazała się również niespodzianka dyrektora SP 9 – pani Justyny Uciechowskiej, z inicjatywy której uczniowie otrzymali koszulki z logo Szkolnego Centrum Mediacji.

W pamięci uczestników spotkania z pewnością na długo pozostanie kulminacyjny moment oficjalnego wręczenia certyfikatów. Od tej pory mediatorzy ze Szkoły Podstawowej nr 9 będą prowadzić mediacje rówieśnicze i dążyć do efektywnej komunikacji oraz budowania przyjaznego klimatu w trakcie rozwiązywania problemów szkolnej społeczności.

 

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz