Szkolne Centrum Mediacji Rówieśniczych

0

Czym są mediacje rówieśnicze? Skąd bierze się potrzeba ich przeprowadzania na gruncie szkolnym? Jaka jest skuteczność tej metody w rozwiązywaniu konfliktów między uczniami? Na te i szereg innych pytań odpowiedź mogli uzyskać uczestnicy uroczystości, która miała miejsce w Szkole Podstawowej nr 9 im. Jana Pawła II w Ostrowie Wielkopolskim.

16 lutego w ostrowskiej „dziewiątce” zainaugurowano działalność Szkolnego Centrum Mediacji Rówieśniczych. Już wcześniej czternastoosobowa grupa uczniów – mediatorów, wyłonionych przez rówieśników na podstawie wyników przeprowadzonych ankiet, wzięła udział w kilkudniowych warsztatach, mających na celu upowszechnianie wiedzy o alternatywnym sposobie rozwiązywania sporów. Spotkania koordynowali radcy prawni i wykwalifikowani trenerzy.

Ważnym punktem programu była część artystyczna, w trakcie której uczniowie – mediatorzy zaprezentowali scenkę, ukazującą istotę mediacji rówieśniczych, opartą na autentycznym wydarzeniu z życia szkoły. Miłym gestem okazała się również niespodzianka dyrektora SP 9 – pani Justyny Uciechowskiej, z inicjatywy której uczniowie otrzymali koszulki z logo Szkolnego Centrum Mediacji.

W pamięci uczestników spotkania z pewnością na długo pozostanie kulminacyjny moment oficjalnego wręczenia certyfikatów. Od tej pory mediatorzy ze Szkoły Podstawowej nr 9 będą prowadzić mediacje rówieśnicze i dążyć do efektywnej komunikacji oraz budowania przyjaznego klimatu w trakcie rozwiązywania problemów szkolnej społeczności.

 

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick