Szkoła w Łąkocinach od września z salą gimnastyczną i nie tylko [ZDJĘCIA]

0
Fot. UG Ostrów Wielkopolski
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łąkocinach wreszcie będzie miał swoją salę gimnastyczną. Już drugiego września pojawią się w niej pierwsi uczniowie. W nowo wybudowanej części powstaną także sale lekcyjne, szatnie oraz gabinet dyrektora. Remont obejmuje także starą część budynku. Gmina Ostrów Wielkopolski na tę inwestycje wyda półtora miliona złotych.

Do tej pory szkoła w Łąkocinach nie miała w swoim budynku miejsca, w którym zimą mogłyby odbywać się lekcje wychowania fizycznego. Dzieci i młodzież dojeżdżały na zajęcia do Daniszyna. Już od września nie będzie to konieczne. – Wraz z początkiem nowego roku szkolnego wszyscy nam będą w okolicy zazdrościć. Będziemy mieć wspaniały, piękny obiekt. Poza dodatkowymi pomieszczeniami, w tym salami lekcyjnymi doczekaliśmy się nowej sali gimnastycznej, której nam bardzo brakowało – mówi Danuta Walisiak, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łąkocinach.

Pierwotnie miał powstać tylko nowy budynek z salą gimnastyczną, dwiema klasami lekcyjnymi, szatniami i łazienkami oraz gabinetem dyrektora. Jednak ze strony mieszkańców Łąkocin i okolicznych wiosek pojawiły się sugestie, aby wyremontować także starą część. – Żeby to zrobić konieczna była termomodernizacja obiektu oraz wymiana centralnego ogrzewania. Bardzo urosły nam koszty prac, ale mam nadzieję, że to inwestycja na wiele kolejnych lat, która będzie służyła mieszkańcom i z której będą dumni – tłumaczy Piotr Kuroszczyk, wójt Gminy Ostrów Wielkopolski.

W starym budynku szkoły wymienione zostanie centralne ogrzewanie, sale zostaną odmalowane, pojawią się nowe grzejniki. Zbudowany łącznik pomiędzy starą a nową częścią ułatwi przemieszczanie się po placówce. Z zewnątrz budynek będzie ocieplony i pomalowany w jasnych barwach z czerwonym elementami.

Prace ruszyły w październiku ubiegłego roku, a ich koniec zapolowano na początek września. Głównym wykonawcą inwestycji jest firma z Ostrowa Wielkopolskiego, a całkowity koszt, czyli półtora miliona złotych, pochodzi z budżetu gminy.

To nie jedyna placówka oświatowa w naszym regionie, która przechodzi lub przechodziła remont. Nowe oblicze od września będzie miała Szkoła Podstawowa Numer 9 w Ostrowie Wielkopolskim. W maju zakończyła się termomodernizacja Szkoły Podstawowej w Szczurach.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick