Tak wygląda szkoła w Szczurach po remoncie! [ZDJĘCIA]

0
Zakończyła się termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Szczurach, która pochłonęła ponad 1,5 mln zł. Zabytkowy pałac znów zachwyca wyglądem, ale to nie koniec prac. Kolejne mają rozpocząć się latem wewnątrz budynku.

Niemal 1,5 mln zł pochłonęła termomodernizacja Szkoły Podstawowej w Szczurach. Budynek od dawna niszczał i wymagał gruntownego remontu. Wreszcie się doczekał. Pierwsze prace rozpoczęły się w lipcu 2018 roku i niedawno dobiegły końca. Wymieniono m.in. wszystkie okna, drzwi, położono także nowy dach. Docieplono mury, fundamenty, stropy oraz poddasze. – Do tej pory był to szary budynek, a teraz nabrał nowego blasku. Kolorystyka szkoły została uzgodniona z konserwatorem zabytków. Jasne, pastelowe kolory idealnie komponują się z parkowym otoczeniem – mówią urzędnicy.

ZOBACZ TEŻ: Przed i po. Wygląd budynku Urzędu Gminy Ostrów Wielkopolski zmienił się nie do poznania [ZDJĘCIA]

Pałac, choć wiekowy, nie będzie zanieczyszczał środowiska. Zainstalowano w nim bowiem centralne ogrzewanie, które zajęło miejsce węglowego pieca. W tym tygodniu dokonano odbiorów inwestycji. Urzędnicy nie mieli uwag co do sposobu wykonania robót.

– Pałac wygląda przepięknie. Mam nadzieję, że spodoba się zarówno dzieciom, jak i nauczycielom oraz rodzicom. Kompleksowy remont zewnętrzny przyniósł oczekiwany efekt. Nie spoczywamy jednak na laurach i przygotowujemy się do remontu szkoły wewnątrz. Pomieszczenia, w tym sale lekcyjne i korytarze wymagają sporo pracy. Zaczynamy już latem od częściowego remontu na parterze. W kolejnym roku planujemy odnowić najniższą kondygnację – zapowiada Piotr Kuroszczyk, wójt gminy Ostrów Wielkopolski.

Budynek powstał na początku XX wieku jako pałac Józefa Lipskiego. Później został przekształcony w szkołę i taką funkcję pełni do dzisiaj. Uczy się w niej ponad 130 dzieci.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick