Nowe oblicze szkoły na 1 września

1
Szkoła Podstawowa nr 9 na ulicy Asnyka przechodzi gruntowny remont – odnawiane są nie tylko sale lekcyjne, ale też łazienki, które najpilniej potrzebowały unowocześnienia. Będą też zmiany, których uczniowie nie zauważą na pierwszy rzut oka – wymieniane są instalacje m.in.: elektryczna, wodociągowa i kanalizacyjna.

Remont w tak dużym budynku użyteczności publicznej, jakim jest szkoła wymaga zaangażowania wielu ludzi, zwłaszcza, że ma zakończyć się 30 sierpnia, tak by 1 września dzieci mogły wrócić do odnowionej placówki. Zakres prac jest spory – remont to wszystkim wymiana całej instalacji elektrycznej i gruntowna modernizacja łazienek, których stan jeszcze do niedawna dawał wiele do życzenia. Do tego dochodzą prace przy odnawianiu klas lekcyjnych i korytarzy. – Nasz łazienki, zarówno uczniowska jak i nauczycielska wymagały generalnego remontu. Teraz już widać, że będą to przepiękne, nowoczesne łazienki – mówi Iwona Wojciechowska, wicedyrektor ostrowskiej „dziewiątki”.

W budynku powstają też zupełnie nowe instalacje: wodociągowa i kanalizacyjna i ta odpowiedzialna za przepływ ciepłej wody. Przy okazji wymiany rur i kabli konieczne jest wygipsownie i pomalowanie ścian – w tym budynku jest to około 10 tyś m kwadratowych powierzchni.

Ostrowska Szkoła Podstawowa nr 9 po zakończonej modernizacji ma być miejscem uroczystej miejskiej inauguracji nowego roku szkolnego. Na remont przeznaczono ponad 1,5 mln złotych z miejskiego budżetu

redaktor wlkp24.info
katarzyna.paus@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick