Szersza kadra – większe możliwości. Weszły w życie nowe przepisy

0
Wielkopolski Związek Piłki Nożnej dopuścił od tego weekendu zgłaszanie szerszych kadr meczowych drużyn z niższych lig. Od teraz mogą one liczyć nie 18, a 20 zawodników. Ma to pozytywnie wpłynąć na rozwój młodszych graczy i stworzyć większe możliwości dla trenerów przy wyborze zmienników w trakcie meczu.

Już na początku sezonu 2020/21 w ligach na szczeblu centralnym trenerzy mogą zgłaszać szersze, bo 20-osobowe kadry. W niższych ligach, tych zarządzanych przez wojewódzkie związki piłki nożnej takie możliwości jeszcze nie było. Weszła ona w życie w ostatni weekend. Wtedy po raz pierwszy trenerzy mogli powołać na spotkania poszerzoną kadrę.

CZYTAJ: Marcin Kałuża podał się do dymisji. Ostrovia 1909 ma nowego trenera

Ma to być szansa dla większej liczby zawodników na grę w trakcie sezonu. WZPN w szczególności ma na uwadze rozwój młodzieżowców. To także – przynajmniej w teorii – większy komfort pracy dla trenerów, którzy będą mieli większy wybór podczas spotkania, aby zastosować zmiany.

„Większa liczba zawodników rezerwowych nie wpływa na możliwą do dokonania liczbę zmian. Pozostaje ona niezmieniona, czyli zgodnie z regulaminem w IV i V lidze oraz w klasie okręgowej to 6 zmian, a w klasie A, B i rozgrywkach juniorów – 7” – czytamy w komunikacie Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick