Marcin Kałuża podał się do dymisji. Ostrovia 1909 ma nowego trenera

7
Marcin Kałuża, dotychczasowy trener piłkarskiej Ostrovii 1909 oraz drugi trener Piotr Kasprzyk podali się do dymisji. Zarząd przyjął ich decyzje jednocześnie podkreślając, że "za słabe wyniki zespołu trenerzy nie ponoszą odpowiedzialności, jednak potrzeba dokonania zmian powoduje fakt przyjęcia ich rezygnacji". Nowym trenerem zespołu został Grzegorz Dziubek, który poprowadził środowy trening z drużyną.

Dotychczasowy trener TP Ostrovii 1909 Marcin Kałuża oraz drugi trener Piotr Kasprzyk podali się do dymisji, motywując rezygnację niezadowalającymi wynikami zespołu. Zarząd klubu przyjął ich dymisję, ale stwierdził, że „praca trenerów nie budziła żadnych wątpliwości, gdyż przez cały okres pracy, z pełnym zaangażowaniem i profesjonalizmem pełnili swoje obowiązki. Zarząd ponadto ocenił, że za słabe wyniki zespołu trenerzy nie ponoszą odpowiedzialności, jednak potrzeba dokonania zmian powoduje fakt przyjęcia ich rezygnacji” – czytamy w komunikacie klubu.

Władze Ostrovii 1909 podkreśliły, że to jeden z najlepszych duetów trenerskich w regionie, osoby wychowane w Ostrovii. Pozostaną w klubie prowadząc zespoły młodzieżowe. Marcin Kałuża dalej będzie pełnił też funkcję koordynatora grup młodzieżowych.

Nowym trenerem biało-czerwonych został Grzegorz Dziubek, który w Ostrovii występował jako piłkarz w sezonach 1993/94 i 1994/95 (jesień). Przygodę w roli piłkarza rozpoczął w Calisii Kalisz, a następie występował w barwach ŁKS-u Łódź i Korony Kielce. Jako trener prowadził m.in. Calisię Kalisz, KKS Kalisz, Broń Radom, Olimpię Zambrów i Lechię Tomaszów Mazowiecki. Był również asystentem pierwszego trenera w reprezentacji Polski U-19.

Ostrovia 1909 po ośmiu kolejkach w trwającym sezonie IV ligi zajmuje 18. miejsce na 22 możliwe. Biało-czerwoni mają na koncie sześć punktów. Odnotowali zwycięstwo (na inaugurację), trzy remisy i cztery porażki. Biorąc pod uwagę, że z ligi na koniec tej edycji rozgrywek spadnie sześć zespołów, ostrowska drużyna znajduje się w tej chwili w strefie spadkowej.

Debiut Grzegorza Dziubka w roli trenera Ostrovii będzie miał miejsce w najbliższą sobotę (19 września) o godz. 16.00 z Obrą Kościan na Stadionie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim.

Na środowym treningu seniorów Ostrovii 1909 Ostrów Wielkopolski zawodnikom przedstawiony został nowy szkoleniowiec.Z…

Opublikowany przez Ostrovię 1909 Środa, 16 września 2020

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

7 KOMENTARZE

    • Dokładnie, jak ufać człowiekowi i iść za nim jeśli On wita się z tobą i nawet nie patrzy na Ciebie… Wychowanie zaczynamy zawsze od siebie. Potem możemy uczyć innych.

  1. Witam Państwa, zarząd mógł wybrac lepiej. Ten Pan nie nadaje się na trenera. Zwalniają go po 3-4 miesiącach pracy, tak było w Koninie ,Zambrowie, w Lechii Tomasz. Maz. Broń Radom podziękowała mu po miesiącu, spójrzcie ile On pkt na mecz zdobył. … Fatalna sprawa 0,5 pkt średnio na mecz. Wynikiem zwolnień jest połączenie fatalnych wyników z jeszcze gorszym charakterem, szatnia będzie skłócona po 2 miesiącach. To nie jest oczernianie jego osoby tylko fakty . W 3 lidze jest już spalony więc zszedł niżej.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick